×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Patriotiskā un sirsnīgā Tihovsku ģimene (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī jaunajā gadā “Dzintara dziesmas” meklē Latvijas sirdsdziesmas. Gada sākumā aptaujas līderos ir sirsnīgā un patriotiskā Valda un Māra Muktupāvelu dziesma “Pīmiņ, brōļ”, ko izpilda Tihovsku ģimene – Dace, Dagnis un Laima.

Pēdējo reizi “Dzintara dziesmu” aptaujā Tihovsku ģimene piedalījās 2013. gadā ar dziesmu “Skaista mana tēva sēta”, bet 2014. gadā ar dziesmu “Olūteņam” piedalījās šlāgeraptaujā. Kas pa šo laiku ir paveikts? “Esam daudz koncertējuši, iepazinuši daudzas jaukas vietas Latvijā, brīnišķīgus cilvēkus. Mēs ļoti mīlam savus klausītājus un atbalstītājus! Starp mums notiek pozitīvu emociju apmaiņa. Savu uzstāšanos veidojam kā koncertstāstu. Mūsu repertuārā ir dažādu žanru dziesmas – gan tautasdziesmas, gan latviešu komponistu dziesmas, gan novadnieku sacerētas dziesmas. Piedalījāmies arī “Latvijas Radio 2” veidotajos projektos “Mana tautas dziesma” un “Gadsimta garākā līgodziesma”,” atklāj Dace.

Kad runājam par jauno aptaujas dziesmu “Pīmiņ, brōļ”, Dace smaidot nosaka: “Pagājušā gada nogalē kopā ar Ati Auzānu aranžējām un ieskaņojām Valda un Māra Muktupāvelu dziesmu “Pīmiņ, brōļ” kā veltījumu Latgales kongresa simtgadei, uzsverot tā nozīmīgumu Latvijas mērogā.” Dace neslēpj, ka šī dziesma viņai rada arī īpašas sajūtas: “Mana sajūta – ar šo dziesmu vēlēt mūsu tautai zelt un plaukt, iedvesmojoties no tautas spilgtajām un spēcīgajām personībām. Atcerēties un zināt savas tautas vēstures notikumus. Savukārt, dzīvojot šodien, pēc labākās sirdsapziņas katram darot savu darbu, mēs ikkatrs dodam savu pienesumu un pievienoto vērtību. Un nodot šīs vērtības gan saviem bērniem, gan skolēniem. Kopā vēl vairāk saliedēties, priecāties par otra veiksmi. Un mūsu tauta to vienmēr ir darījusi ar dziesmu.”

Šogad ir zīmīgs jubilejas gads Tihovsku ģimenei – pieci gadi kopš uzvaras konkursā “Dziedošās ģimenes”. Kā tas ietekmējis viņus? Dace atceras: “Šovs vēl vairāk saliedēja, norūdīja mūsu ģimeni, jo mērot 300 kilometru ceļu Ludza–Rīga turp un atpakaļ divas reizes nedēļā trīs mēnešu garumā šķiet nereāli. Laimai bija tikai desmit gadi. Tā ir ļoti liela pieredze. Atskatoties uz notikumiem, vēlreiz jāpateicas ludzāniešiem par atbalstu. Tāpēc visus šos gadus cenšamies darīt visu, lai nestu savas dzimtās pilsētas labo slavu. Koncertos aicinām cilvēkus atbraukt apskatīt mūsu dzimto, senāko pilsētu Latvijā – Ludzu.” Dace sajutusi arī citas pārmaiņas. “Esmu priecīga, ka “dzelzs priekškars” starp Latgali un pārējo Latviju pamazām sāk krist. To īpaši izjutām šovasar, kad kopā ar ģimeni un daudzajiem Ludzas ciemiņiem kopā muzicējām, braucot ar plostu pa mazo Ludzas ezeru. Viņi dalījās ar mums priekā, ka ir ieradušies pirmoreiz iepazīt Latgali un ir patīkami pārsteigti par Latgales skaistumu, cilvēku viesmīlību un bagāto kultūras mantojumu, un viņu daudzie aizspriedumi un mīti par Latgali ir zuduši. Man kā mātei ir liela laime būt bieži kopā ar bērniem, īpaši viņu pusaudžu vecumā. Ir jauki, ka brīvo laiku var pavadīt kopā ceļojot un muzicējot,” smaidot teic Dace.

Visu, ko Dace, Dagnis un Laima dara, viņi dara no sirds. Tas ir sirds darbs, kas iepriecina daudzus jo daudzus visā Latvijā. Kad vaicāju, kas viņiem pašiem ir sirdsdziesma, Dace nevilcinoties teic: “Mums sirdsdziesma ir tā, kura rada emocionālu pārdzīvojumu, kaut ko vēstot un iemācot – galvenokārt ar dziesmu tekstu.”

Gads ir tikai sācies, es lūdzu Dacei ieskicēt radošos plānus. “Šī gada ieceres – 29. aprīlī piedalīties koncertspēlē “Es šonakt būšu laimīgs” koncertzālē “Gors”. 21. jūnijā piedalīsimies “Latvijas Radio 2” veidotajā projektā “Garākā līgodziesma” un citos pasākumos, kas vēl tikai tiek plānoti.”

Sarunas noslēguma Dace sirsnīgi saka: “Paldies ne tikai ludzāniešiem, bet visiem mūsu atbalstītājiem!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prieks par šo ģimeni!

  2. klausos un prieks par Jums skaistie cilveki !

Draugiem Facebook Twitter Google+