×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Patriotiskas jubilejas svinības ar “Sesto jūdzi”

Foto - Ronalds ŠulcsFoto - Ronalds Šulcs

Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa “Sestā jūdze” ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri “Man citas zemes nevajag”. Koncertā skanēs gan grupas piecpadsmit gadu pastāvēšanas laikā radītie lielākie hiti, gan pasaulē pazīstamu skaņdarbu kaverversijas īpašā grupas “Sestā jūdze” skanējumā, kāda nav nevienai citai Latvijas grupai.

Tā noteikti nav nejaušība, ka šajā rudenī “Sestā jūdze” saviem jubilejas koncertiem izvēlējusies tik patriotisku nosaukumu “Man citas zemes nevajag”, jo viss novembris Latvijā iekrāsojas sarkanbaltsarkanā krāsā. “Grupas nostāja ir bijusi patriotiska jau kopš tās dibināšanas. Dziedāt latviski – tā vien jau ir diezgan vērā ņemama patriotisma izpausme,” smaidot teic grupas līderis Agris Gedrovičs un piebilst: “Par turnejas tituldziesmu “Man citas zemes nevajag” – tā ir diezgan sena dziesma, kas ierakstīta 2002. gadā, un ar to piedalījāmies arī konkursā “Es mīlu šo valsti”, kur dziesma ieguva otro vietu. Tā šo dziesmu turpinām spēlēt, un, tuvojoties Lāčplēša dienai un Latvijas dzimšanas dienai, šis nosaukums turnejai, domāju, ir ļoti piemērots.” Kad Agrim mēģinu iebilst, ka kantri vairāk asociējas ar Ameriku, viņš nopietni nosaka: “Labākās latviešu dziesmas ir no kantri mūzikas. Paklausieties Ilmāru Dzeni, “Čikāgas piecīšus”. Šis skanējums latviešiem patīk. Un mēs taču dziedam latviski!”

Jubilejas koncertā skatītājiem būs iespēja baudīt ne tikai kvalitatīvu skanējumu, bet arī neparastas videografikas projekcijas uz nestandarta objektiem, ko pavadīs gaismu mākslinieka Egila Kupča radītā gaismu spēle un īpašā vide, kurā klausītājs nonāks, pateicoties savdabīgajai koncerta scenogrāfijai. Pirmo reizi “Sestās jūdzes” romantisko skanējumu papildinās Gabijas Bīriņas veidotā horeogrāfija, kurā puisis un meitene ar dejas palīdzību izstāstīs mīlestības stāstu par Latviju. Grupas puišiem pirmo reizi pašmāju zīmols “MAYRA” gatavo īpašus skatuves tērpus ar latvju rakstu zīmēm. “Spriežot pēc tā, kas ir iecerēts, tas būs kaut kas mums nebijis. Pilnīgi droši varam būt vismaz par to, ka tā, kā bijis iepriekš, šoreiz noteikti nebūs. Tas būs daudz vairāk nekā parasts koncerts. Ideja no iecerētā koncerta pārauga koncertuzvedumā. Iemesls taču ir – 15 gadus draudzīgi nodzīvot un nospēlēt kopā – tas tomēr nav maz, un to var atzīmēt,” neslēpj Agris. Viņi tiešām neskaitāmas stundas ir pavadījuši mēģinājumos, lai grupas mūzikas cienītāji saņemtu šo īpašo pārsteigumu.

Koncertos būs iespēja iegādāties arī jauno albumu “Sestā jūdze. Labāko dziesmu izlase”, kurā apkopotas 20 dziesmas, kas šo gadu laikā bijušas klausītāju visvairāk pieprasītas. Šajā albumā ir divas Maestro Raimonda Paula dziesmas, pārējo autors ir Agris. Viņš sadarbojas ar četriem dzejniekiem – Guntaru Raču, Mariku Svīķi, Arvi Degumu un Ivaru Strautiņu. Albuma prezentācijas laikā G. Račs atzinās: “Dažas dziesmas uzskatu par vienām no savām labākajām dziesmām, kādas jebkad esmu kopā ar kādu sarakstījis. Tās noteikti ir dziesmas “Emigrants”, “Klusā daba” un “Pārdevējs”.” Agris neslēpj: “Iedvesmas avoti dziesmu sacerēšanai vispirmām kārtām ir labs teksts. Ja man patīk teksts, tas ir galvenais dzinulis sacerēt melodiju, kas “iemīlētos vārdos”. No vārdiem vismaz manā gadījumā ir ļoti daudz kas atkarīgs.”

Koncerta apmeklētāji “Sestās jūdzes” jubilejā varēs ne tikai baudīt lielisko mūziku ar pārdomāti dziļo dzeju, bet arī veldzēt slāpes ar kādā no dziesmām minēto patieso rabarberu vīnu, kā arī īpašā fotostūrītī nobildēties kopā ar visiem grupas dalībniekiem – ar grupas līderi Agri, Modri Miķelsonu (balss, basģitāra), Aldi Strazdiņu (bungas), Kristapu Rulli (stīlģitāra) un vienu no labākajiem kantrimūzikas ģitāristiem Baltijā – Jāni Misiņu. “Nu jau pēdējos astoņus deviņus gadus grupas sastāvs nav mainījies,” nosaka Agris.

 

Varbūt noder!!

28. X 19.00 Ādažu kultūras centrs

3. XI 19.00 Ventspilī “Jūras vārtos”

4. XI 19.00 Liepājas olimpiskais centrs

5. XI 19.00 Jēkabpils Kultūras centrs

10. XI 19.00 Valmieras kultūras nams

11. XI 19.00 Alūksnes Kultūras centrs

12. XI 19.00 Bauskas kultūras nams

24. XI 19.00 Jelgavas kultūras nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+