Sports
Citi sporta veidi

Patriotisms lielāks par aprēķinu – šaha federācijas vadītājs par nodokļu reformu 16

foto: LETA

Samazinājums būs, tomēr ne kritisks – Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš paredz, ka nodokļu reforma, kas satraukusi sporta sabiedrību, neradīs dramatiskas sekas.

Valdība plāno atteikties no uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides ziedotājiem. “Pastāv nopietns risks sagraut Latvijā ilgi un sekmīgi darbojošos ziedojumu sistēmu sabiedriskā labuma organizācijām,” paziņojumā teic Latvijas Olimpiskā komiteja.

“Ziedotāji daļēji pilda arī valsts funkciju, un, ja ar jauno likumdošanu būs būtisks samazinājums, jāmeklē alternatīvu, kā to kompensēt. Pieļauju, ka privātie varētu būt mazāk aktīvi, izdevīgāk būs peļņu atstāt uzņēmuma attīstībai, nevis ziedot. Ceru, ka diskusijas par to vēl turpināsies. Viens pluss, kas ir šai reformai – cīņa pret ļaunprātīgajiem ziedotājiem, kas iedod naudu un tad prasa atpakaļ. Tad vairs tā nevarēs izdarīt,” “LA” sacīja Āris Ozoliņš.

Kā plānotā reforma varētu ietekmēt šaha federāciju?

Ietekmēs jebkurā gadījumā. Tikko Rīgā bija Eiropas čempionāts sievietēm, nākamgad uzņemsim Eiropas čempionātu jauniešiem, kurā plāno piedalīties ap 1500 šahistu no 50 valstīm. Kopējais turnīra budžets būs ap pusmiljonu eiro, no kuriem puse ir valsts un pašvaldības līdzfinansējums, bet vēl puse jāatrod pašiem. Ceru, ka sponsori atsauksies.

Cik lielu daļu no federācijas budžeta šobrīd veido sponsoru ziedojumi?

Vairāk kā 50 procentus. Taču ir divi ceļi – viens ceļš ir ziedotāji, kuri nesaņem reklāmu, otrs – sponsori, kuriem pretī tiek reklāma. Mēģināsim piesaistīt šādā ceļā, jauniešu čempionāts tiks atspoguļots visā Eiropā.

Pats arī esat uzņēmējs, un paskatoties uz to no šīm pozīcijām – vēlme un motivācija sponsorēt saglabājas arī pie plānotajām nodokļu izmaiņām?

Saistītie raksti

Reforma neapturēs tos, kas nodarbojas ar labdarību. Tie, kam ir nauda, ziedo, lai arī citiem būtu. Liela daļa uzņēmēju ziedo nevis tāpēc, ka var dabūt nodokļa atlaidi, bet tāpēc, ka ir Latvijas un sporta patrioti. Piekrītu – daudzām lielām kompānijām īpašnieki ir ārzemnieki, taču arī tām ir labdarības budžeti sociālajiem projektiem. Kaut kāds satricinājums būs, taču es neesmu noskaņots ļoti pesimistiski.

Finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola nāk no šaha vides. Ar viņu šo tēmu esat pārrunājuši?

Jā, viņa paskaidroja, kā tiek plānota reforma un ka Finanšu ministrija respektē to, ka jāatrod līdzekļi sporta finansēšanai. No viņu puses reforma tiek plānota tā, lai nesamazinātos naudas apjoms.

LA.lv