×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Kur gaudotājiem ņemt patriotismu un sirdsapziņu? Lasītājas viedoklis (23)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Latviešu tautai ir sena pamācība: “Šuj, ko šūdams, aizmet mezglu; dari, ko darīdams, apdomā galu!” Šie vārdi ienāca prātā, skatoties LTV1 raidījumu “Aizliegtais paņēmiens” kuru “vainagoja” tautā cienītā aktiera Mārtiņa Vilsona emocionālais izteikums par Latviju.

Latvija pašreiz atrodas ļoti sarežģītā situācijā. Ne viss pie mums un ne tikai mūsu valstī risinās vajadzīgajā virzienā. Ko darīt tai Latvijas iedzīvotāju daļai, kas ciena savu valsti, valodu, kultūru, veido tajā savu biznesu, skolo savus bērnus kā valsts nākotnes cerību? Viņu vecāki un vecvecāki piedalījās “Baltijas ceļā”. Latvijā izaugusi labi izglītota un labi apmaksāta jauno cilvēku paaudze, kura bez sirdsapziņas pārmetumiem var aizbēgt no atbildības, tikko jāliek paraksts zem svarīga lēmuma par savu rīcību, kas līdzīgi Junkuram Saeimā noliek mandātu sīku, merkantilu mērķu vārdā.

Valsts Televīzijas kanālā izzuduši saturīgi politiski analītiski raidījumi par starptautiskām problēmām, kas jaunatni aicinātu pārdomāt un analizēt tos Latvijas kontekstā. Optimālo raidlaiku pārplūdina šovi ar zvaigznēm, kas bez īsta darba seguma tā arī neiemirdzas. Domu rosinošās pārraides paliek nakts stundām. Jaunajā paaudzē ieaug seklā patērētāju sabiedrības domāšana. “Maizi un izpriecas!” – sauca Romas impērijas pilsoņi, un impērija neizturēja. Ziņu pārraidēs reti var atrast pozitīvās informācijas graudu, jo Latvijā viss notiekošais ir tikai un vienīgi slikts. Stiprinās jau tā varenais ņaudētāju koris, nebūt ne no trūcīgākās pilsoņu daļas. Mēs mācām jaunus, vēl sociāli nenobriedušus cilvēkus baroties no citu valstu sociālās pārticības galda druskām, neaicinot pašiem klāt savu galdu Latvijas iedzīvotāju labklājībai.

Latviešu dvēseles un sirdsapziņas paudēja Zenta Mauriņa saka: “Cilvēks, kuram nav simbolu, ir dvēselē kails. Tauta, kurai nav simbolu, ir noplicināta līdz kauliem.” Šis simbols ir patriotisms, tā tiesnesis – sirdsapziņa, kuras likumi svētāk pildāmi, nekā gudrās tiesu grāmatās rakstītie.

Dzidra Eiduka,

pensionēta ārste, Ogres Goda pilsone

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Nu bet… raidījumu neredzēju, bet tomēr ziteikšos…
  Atmodas ,aikā vēl arī dziedāja rokoperā: “Latvju zeme vālā stāv…”
  Tagadējos šovus un seriālus neskatos; nezinu, kas vaļā, kas virinās un kas… stāv pa riktīgam. Bet … uz krustecelēm jau laba dzīve vien… CSDD inspektoram. NE jau visa tauta var salīst valsts sistēmiskās mašīnas birokrātijā… , lai tajā tik citus vien kontrolētu un paši pēc tam ne par ko neatbildētu.
  Nu nav visiem pat tādas mentalitātes, – tik tiem varas gaiteņu apdziedātājiem un visos laikos –
  pie visām varām… Diemžēl. Tātad, aktuāls jautājums ir paliek: Kad prātā pieņemsies paši?
  :(?
  :)?

 2. Nevis nav kur strādāt, bet nav kas strādā. Dažus gadus atpakaļ pārtraucu uzņēmējdarbību tikai viena iemesla dēļ: Atrast strādāt gribošus un strādāt spējīgus darbiniekus šodien ir grūtakais uzdevums.
  Spilgtākais pierādijums – Maksimas traģēdija.

 3. Ja radio vai televīzijā sāks raidīt problematiskus raidijumus tas var radīt viļņojumus ērtajā pīļu dīķī ar treknajām pīlītēm.Pirmamkārtām var nākties izskaidrot bijušo okupācijas režīma aktīvistu ilgstošo atrašanos vadībā un to saistību ar iedzīvotāju bēgšanu uz ārzemēm,nabadzīgākās valsts statusu un daudzām citām ar vienkāršu loģiku neizskaidrojam negācijām.Tā ka nekādas diskusijas sabiedriskajā raidtelpā netiks pieļautas.

 4. Nav brīnums, ka tā raksta pensionāre! Tomēr regulāri ikmēneša ienākumi nodrošināti, un gan jau arī kādi iekrājumi ir, ņemot vērā profesiju. Bet tā nav visiem. Cik daudz cilvēku ir bez darba vai ar ļoti maziem ienākumiem, nebūdami ne sliņķi, ne alkoholiķi! Ko viņiem darīt? Un ja vēl ir skolojami, audzināmi bērni?! Ņaudēt un gaudot, cerībā, ka varbūt augstākstāvošie, vadošie beidzot sadzirdēs vai, klusējot, sakrāmēt čemodānu un atstāt šo valsti? Tās tikai ir skaistās runas par veiksmes stāstu, patiesība ir pietiekoši skaudra.

  • Ko tu esi izdarījis Latvijas labā? Kamēr sēdi itnernetā un ņerksti,varēji paņemt lāpstu, uzrakt dobīti,izaudzēt kaut vai ķiplokus.Es nopirktu. Baigais nabadziņš,ja vari atļauties internetu. Galvas nav.lai savu biznesu uzsāktu un gribas nav, lai sameklētu darbu,jo vieglāk taču brēkt,cik slikti un prasīt dod….dod….dod….

 5. Viss rakstītais pareizi.
  Latvija bijusi vēl daudz smagākā stāvoklī, kad pēc 1.pasaules kara cilvēki dzīvoja zemnīcās, bet tikai retais brauca projām. Strādāja un 20 gados uzcēla pārtikušu valsti.
  Tagad goda lieta ir par visu ņirgāties, ņerkstēt un gaidīt, lai valsts visu izdara viņa vietā: sagādā labu darbu, maksā trūcīgo pabalstus, apkalpo bomžus, kad tie n-tās reizes nonāk slimnīcās no pārdzeršanās. To visu apmaksā tauta, kas joprojām strādā, maksā nodokļus, bet nebrauc projām citu zemju nodokļu maksātājiem uz kakla.
  Tie kas te sēd un klabina internetā, nav tie trūcīgākie, bet
  pārstāv publiku, kam viss slikti. Tāpat kā tiem, kas sajūsmā skatās Dombura raidījumus un lasa NRA.

 6. “Latvijas Avīze” liek visādus asumus uzdzenošus, pretrunu pilnus rakstus, kurus izlasot rodas riebums un vēlme rakstīt pretī. Tādēļ nepasūtu šo avīzi, jo tā kalpo nevis tautai, bet vienīgi pie varas esošajiem, kuri apņirdz un nicina tautu visādos veidos, arī ar šāda veida rakstiem.

  • Ņem vērā, ka šī raksta autore ir cienījama persona no tautas, nevis sacerējums nācis no tevis “nelasītās un nicinātās avīzes” autoriem.
   Ja kāds laikraksts ir to vērts, lai lasītu, tad tā ir “Latvijas Avīze”.
   Kas kritiku pelnījis, to arī saņem, bet necenšas pa varītēm tautai ik rindiņā bakstīt acīs negācijas un solīt, ka dzīve kļūs arvien sliktāka. Neticības, mazohisma sludināšana ir to cilvēku dienišķā maize, kuri nevēl tautai labu, apzināti, vai neapzināti kalpo spēkiem, kas vēlas latviešus padarīt par mankurtiem.

   • Cik gan trulam jābūt, lai vēl joprojām sludinātu optimismu! Pirmā brīvvalsts , kara izpostīta, pēc 20 gadiem jau bija pilnīgi atdzimusi un uzplaukusi. Tauta dzīvoja saskaņā. Šitā parodija ir izpostījusi pat to, kas tai jau bija, bez kara un nemieriem. Tad cik ilgi vēl pavēlēsi slavēt? Tev, Didzi, miež acīs, tu saki, ka Dieva rasa…

 7. Patriotisms esot neliešu pēdējais patvērums. Laikam taisnība. Maz ka esam bedrē, tak tā bedre vēl jāslavē?!
  Ņaudētāji? Cilvēki ir bezizejā! Vispareizākais, protams, ir bez ņaudēšanas krāmēt koferi un doties prom. Kopā ar bērniem un omīti.
  Lai paliek optimistiskās demagoģes pensionāres. Urŗŗāāā, biedri!

  • Jums tiešām vajadzētu doties prom, tad te to slaistu būtu mazāk. Tikai kurp doties? Angļu paradīze sāk aizmigloties, kliņģeri no gaisa vairs nebirs un vajadzēs vien tai nozākātajā tēvzemē strādāt bez patriotisma vai arī , biedri, doties pie dārgajiem biedriem uz tambovu.

 8. pilnīgi piekrītu

 9. Toč,būtu stāvējusi klusu Laikam pa blatu smuku pensiju dabūjusi un nu apd…un norej citus. Tipisks gadījums. Belaja gorjačka!

 10. Jā – dažreiz pensionāri ir redzīgāki par tiem vīriem un sievām spēka gados. Arī tā saprašana liek matīt izglītības trūkimu vai arī šie elementi jau nogājuši to vienu soli no patriotisma. Ja nav gribēšanas strādāt savā valstī tad labāk braukt slaucīt pakaļas angļu vecenēm. Laikam jau domājāt ka bez darba tie labumi birs no gaisa, bet esiet aizmirsuši cik smagi strādāja latvieši 20. gados un par kādu samaksu? Bet lai to zinātu un saprastu bija jāmācās vēsture nevis aiz stūra jāpīpē. Tad arī uz vēlēšanām ietu ar atbildības sajūtu nevis ņerkstētu, ka slikta valdība. Paši taču savēlējāt.

 11. Es priecājos,ka atrodas kāda gudra un drosmīga balss. Gribētu vēl piebilst, ka bez Vilsona ir arī citi ietekmīgi ļautiņi,kas Latviju nozākā kā var. Viens no tiem ir Domburs,kura raidījumā negācija seko negācijai. Un ja kāds raidījuma dalībnieks grib pateikt ko sakarīgu,tas tiek pārtraukts un viszinīgi apsmaidīts. Vienīgais,kurš Domburu pārrunāja bija Piebalgs un tagad drosmīgāka paliek Straujuma.
  Es cenšos saskatīt racionālo graudu it visa -pareizi,ka skolotāju algas ir mazas,bet aprēķins ir viens murskulis. Kā var strādāt 2 slodzes un jau trijos iet mājās? Daudz ko varētu apvienot, ietaupīt Cik bieži direktors ir izkārtne,kas no gramatvedības nesaprot nekā,nav hospitējis nevienu stundu visa darba laikā.

 12. Vai tad nepietiek ar Dombrovska veiksmes stāstu,kuru izrunāja visu veidu masu saziņas līdzekļu mutes ? Kurš tad to jaunatni māca melos,kurš nesauc lietas īstajos vārdos,kurš pasniedz ordeni cilvēkam,kam vajadzētu cietumā pūt? Vai tie ir VAIMANĀTĀJI ?

 13. labak tu vecen butu klusejusi!

 14. Pēc muldēšanas nāk miršana! Pensionāriem der atcerēties.

 15. Ja daktere ir pensijā, tad var būt patriote, bet ja manu darba vietu nolikvidēja un man ir studējoša meita, kurai vajadzīgs materiālais atbalsts, tad ko man darīt LV? Raudādama un bez valodas, aizbraucu tīrīt veciem cilvēkiem pakaļas. Kāds šeit var būt patriotisms?

  • Man ,speciālistei ar 2 augstākajām izglītībām ,bija jāaizbrauc ,lai varētu atbalstīt savus tolaik studējošos bērnus.Bērni pabeidza augstsolas,bet Latvijai viņu izglitība nebija vajadzīga.Tagad visi esam ārzemēs.Reizēm Google maps apskatu savu māju,kurā tagad dzivo sveši cilvēki,noraušu asariņu.Kur lai ņemu patriotismu?

 16. Dakterei derētu atcerēties,ka no patriotisma līdz idiotismam ir tikai 1 solis.Un reālu slikto faktu redzēšana un nosaukšana ir jāmāk atšķirt no “ņaudēšanas”un “gaudošanas”.

 17. Peec briiviibas ieguusanas es neatceros nevienu gadu kad Latvija nebija sarezgiitaa staavoklii!
  Vai nebuutu laiks dzemdeet! Es nerdu par ko priecaaties!

Draugiem Facebook Twitter Google+