×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Patruļlidmašīnas pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem piefiksējušas Krievijas armijas lidmašīnu

LETA/AFPLETA/AFP

Beļģijas Gaisa spēku patruļlidmašīnas šodien pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatējušas Krievijas transportlidmašīnu, liecina Nacionālo bruņoto spēku mikroblogošanas vietnē “twitter.com” ievietotā informācija.

 

Sākotnēji patruļlidmašīnas veica izlidojumu, lai identificētu nezināmu lidaparātu, kas neievēroja dažas no starptautiski pieņemtajām lidojumus regulējošām normām. Patruļlidmašīnas “F-16” virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem identificēja Krievijas bruņoto spēku transportlidmašīnu “Il-20”, kas lidoja gar Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējo malu.

Jau ziņots, ka NATO patruļlidmašīnas 26.jūlijā virs Baltijas neitrālajiem ūdeņiem konstatējušas Krievijas transportlidmašīnu un piecus iznīcinātājus, liecina Latvijas Nacionālo bruņoto spēku mikroblogošanas vietnē “twitter” ievietotā informācija.

Intervijā Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajā militāro ziņu portālā “Sargs.lv” Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris Aivars Mežors pastāstījis, ka līdz šim NATO patruļlidmašīnu kaujas izlidojumi ir notikuši tāpēc, ka, lidojot virs neitrālajiem ūdeņiem, Krievijas Bruņoto spēku lidmašīnas nav ievērojušas dažas no starptautiski pieņemtajām lidojumus regulējošām normām. Tāpēc iznīcinātājiem bija jāveic izlidojumi, lai vizuāli identificētu, ka lidojumus veic tieši šīs lidmašīnas, bet ne, piemēram, teroristu nolaupītas lidmašīnas.

Lidināšanās virs neitrālajiem ūdeņiem nav pārkāpums, taču Krievijas lidmašīnas neievēro dažas no starptautiski pieņemtajām lidojumus regulējošajām normām, tāpēc NATO iznīcinātājiem ir jāpaceļas, lai vizuāli identificētu, ka lidojumu veic tieši šīs Krievijas lidmašīnas.

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju NATO pilda kopš Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pievienošanās aliansei 2004.gadā. Dalībvalstu iznīcinātāji lidojumus veic no Zokņu aviobāzes pie Šauļiem. Šobrīd patrulēšanu pilda Beļģijas lidmašīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+