×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Pats savas dzīves noteicējs. Saruna ar Andri Bērziņu (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš. Šī bija noslēdzošā intervija prezidenta amatā, taču atvadoties teicām Bērziņa kungam uz redzēšanos. Noteikti arī turpmāk vēlēsimies uzklausīt pieredzes bagātā vīra domas par sabiedriski politiskām un tautsaimniecības lietām, jo vairāk tāpēc, ka četros prezidēšanas gados laikrakstam izveidojās ļoti laba sadarbība ar Andri Bērziņu. Redakciju sarunā pārstāvēja Linda Rasa, Māris Antonevičs un Egils Līcītis.

E. Līcītis: – Prezident, kāds jums ir noskaņojums, atgriežoties no valsts dienesta mierīgā civilajā dzīvē?

A. Bērziņš: – Man parasti prasa, kas četros gados bijis lielākais vai labākais veikums. Varu sacīt, ka šajā laikā miera nebija, tas bija smaga darba cēliens. Par to mani brīdināja priekšgājēji Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers – pārliecinājos, ka viņiem bija taisnība. Piemērs kaut vai no pēdējo darba dienu daudzveidības. Otrdien man bija saplānoti 13 pasākumi. Pieci no tiem – tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem no Izraēlas, Nīderlandes, Beļģijas. Uz katru sarunu rūpīgi jāgatavojas. Nepietiek ar četru gadu pieredzi amatā, kaut tā, protams, palīdz. Tāds tas ritms – līdz pat pilnvaru beigu brīdim.

M. Antonevičs: – Tīri sadzīviski jums daudz nācās pārkārtoties prezidenta pienākumu pildīšanai? Redziet, kā tagad mudina Vējoni – lai pametot Ogres dzīvokli un pārejot uz rezidenci.

– Mani drusku izbrīna šāda skubināšana. Cilvēks taču pats izvēlas dzīvesvietu. Cik saprotu, Raimonds Vējonis jūtas pietiekami komfortabli pašreizējā mājoklī – kas tur slikts, ka viņš to nepamestu. Man mājas dod stabilitāti. Jebkur citur tā vairs nav. Un man tā ir vieta, kur atpūsties pēc grūtas darbdienas – labākā vieta.

L. Rasa: – Bet esot drošības noteikumi, izmaksas. Izskanējušas bažas – ja pēkšņi uz dzīvokli zvana, pieņemsim, ASV prezidents, tad Ogres dzīvoklī nav sienas pret noklausīšanos, kāda ir Jūrmalas rezidencē…

– Tad jau prezidentu jāievieto noslēgtā būrī! Kas gribēs noklausīties, tas izdarīs visu, ko tamdēļ vajag. Tu jau nezini, kurā brīdī tevi sasniegs svarīgs zvans. Itālijas kalnos slēpojot, saņēmu Polijas prezidenta Broņislava Komarovska zvanu. Tad ir svarīgi, lai tiek nodrošināts savienojums, nevis lai es sēdētu kādā pagrabā vai īpašas aizsardzības zonā. Dārdzības, izmaksu ziņā? Nezinu, vai liela starpība – prezidents uz darbu dodas no Ogres vai Jūrmalas. Tāpēc cienīsim Vējoņa kunga izvēli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kur tad palicis laulības gredzens? Vai kauns no savas laulības ar mazmeitas vecuma sievieti?:)))))

  2. Labrīt !!

  3. Bērziņa stāsts kā par paradīzi Latviju. Viņam tā ir paradīze, bet tauta pazemota un apsmieta. Diemžēl. Noziedzīgā Latvijā denacionalizācijā un privatizācija joprojām aug un nostiprinās, nekas netiek mainīts uz labo pusi. Tauta joprojām tiek piesmieta ar likumiem. Bērziņ, palasi vienu no grozījumiem likumos par privatizāciju, ko izdeva Tieslietu ministrija, ko nosauca “sakarā ar dalīto īpašumu”, kuru tu ar vieglu roku parakstīji. Likums cinisks, piesmietas visas puses, ko tas skar, likumu neviens nepilda un to nevar izpildīt. Noteikts – ja dažu mēnešu laikā zemi neierosinās iemērīt mājai, nekas nenotiks, bet ja kāds ierosina mērīšanu, tas arī maksā. Kur tad nabaga cilvēciņi ņems tos tūkstošus? Bērzin, būsi “mājās” no prezidenta, izlasi šo likumu grozījumus (trīs) un sapratīsi – tauta piesmieta. Un kā stāstīja Krustpunktos, arī “Dalītā īpašuma izbeigšanas” likumprojekts tiek gatavots cinisks, nekaunīgs un kā apsmiekls tautai – pārdošot dzīvokļu īpašniekiem zemi zem mājas par nedaudz augstāku cenu kā kadastrālā vērtība. Nekauņas, ne likumradītāji – liks cilvēkiem pirkt zemes lielumu 2 kvm par 2-3 tūkstoši, bet ja nepirkšot, draud ar nomas brīvlaišanu – cik gribēs, tiks ņems. Es braucu 1000 km gadā, miljonārs 1000 km vienā dienā, drillē ceļu bedrēs un gada nodoklis mums vienāds, ja vienāda a/mašīna. Latvija izskatās pēc laupītāju valsts. Bērziņ, tu dzīvo laupītāju valstī. Laupītāji visi, kas pie varas. Laimdota lauku zemēm uzlika “kulaku nodokli” un priecājas – zemi nav ar ko apstrādā vai to neviens negrib izmantot, īpašniekam tajā nav elektrības, kas izmaksā daudzus desmitus tūkstošu, pie zemes apsaimniekošanas nevar tikt klāt un Straujuma dubultoja pašuma nodokli. Laupītāji!

Draugiem Facebook Twitter Google+