Sports

Olimpietis Rumjancevs: Rio būs visi stiprākie, arī es neesmu tūrists 0

Foto-Juris Bērziņš Soms

“Mans mērķis ir iekļūt finālā, un izšķirošajā braucienā var notikt jebkas,” smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro cer sagaidīt savu veiksmes brīdi. Viņš startēs vieniniekā 200 metru distancē.

Olimpiskajās spēlēs Londonā pirms četriem gadiem Rumjancevs airēja divniekā kopā ar Kristu Straumi. Gatavošanās cikls olimpiskajām spēlēm viņiem bija sekmīgs, pasaules čempionātos Rumjancevs un Straume izcīnīja ceturto, piekto un sesto vietu, uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmā. Bet olimpiskajā airēšanas kanālā Bekingemšīrā nācās piedzīvot smagu vilšanos – 11. vieta starp 13 komandām. Ar to abu sadarbība izjuka.

Aleksejs jau Londonā gribēja startēt arī vieniniekā, taču Latvijas Kanoe federācija aizliedza, uzskatot, ka jākoncentrējas tikai vienai distancei. Tagad viņš īsteno savus sapņus vieniniekā un esot ļoti apmierināts, jo trenējas un atbild tikai pats par sevi. Arī rezultāti neizpaliek.

Pagājušajā gadā viņš dažādu iemeslu dēļ gan netika pie olimpiskās ceļazīmes. Izšķirošā cīņa par to maijā notika Dīsburgā, un izdevās ielēkt pēdējā vagonā uz Rio. “Olimpiskā ceļazīme nāca grūti. Vairāk morāli, nekā fiziski, milzīgs spiediens – vajag, vajag! Kad tas nāk no visām pusēm, gribas aizmukt. Taču ieguldīts liels darbs un bija pārliecība, ka esmu uz pareizā ceļa. Atlase gan notika agri, un dienvidniekiem tā ir priekšrocība, jo viņi atklātos ūdeņos var airēt cauru ziemu,” teic Aleksejs, kurš arī daudz trenējas ārzemēs. Gandrīz viss decembris pagāja Izraēlā, februāris un marts – Portugālē, aprīlī bija treniņu nometne Horvātijā.

Šobrīd viņš sviedrus lej Lietuvā un uz Rio dosies jau pēc olimpisko spēļu atklāšanas, jo pašam starts tikai dienu pirms to noslēguma – 20. augustā. “Atklāšanas ceremonijā atkal neiznāks piedalīties, tāpat kā Londonā. Bet neko darīt, galvenais tomēr ir sacensības,” spriež 30 gadus vecais smaiļotājs.

Šī sezona Aleksejam ir veiksmīga – Pasaules kausa izcīņas posmā un Eiropas čempionātā viņš ieguva trešo vietu: “Esmu ļoti apmierināts. Eiropas čempionātā varēja būt vēl labāk, jo startēju trešajā celiņā, bet no tās puses pūta stiprs vējš. Ja celiņš būtu ielozēts kanāla otrajā malā, es izcīnītu sudrabu.”

Veiksmei būšot liela nozīme arī olimpiskajās spēlēs: “Gribu labi sagatavoties un cīnīties, ar prieku iet uz sacensībām. Tur būs visi stiprākie, un arī es neesmu tūrists. Gribu tikt finālā, un tajā var notikt jebkas. 200 metri nav kilometrs – viena divas kļūdas, un jau esi tālu atpalicis no visiem. Mans mērķis ir noairēt bez kļūdām.”

Pagājušajā gadā Aleksejam gadījās būt Rio airēšanas kanālā, kas ir visai specifisks – pūš stiprs un mainīgs vējš. Tā neesot nekur citur, tādēļ nejaušības vienam var izjaukt plānus, otram – pasniegt palīdzīgu roku. “Psiholoģiskajā ziņā man ļoti noderēs Londonā gūtā pieredze,” teic Aleksejs.

Saistītie raksti

Pēc iepriekšējām olimpiskajām spēlēm Aleksejs Rumjancevs nomainīja treneri, un sadarbība ar limbaž­nieku Genādiju Zujevu esot visai produktīva: “Mums ir ļoti labas attiecības, nav nekādu problēmu. Agrāk bija dažādi sarežģījumi, un to vairs negribu piedzīvot. Zujevs māk sportistu uztrenēt īstajam brīdim vajadzīgajā formā, tas ir grūts uzdevums. Vari būt stiprs, taču tieši sacensībās nesanāk.”

Olimpisko ceļazīmju pārdalīšanā tiesības startēt Riodežaneiro ieguvis arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins – 23 gadus vecais talsenieks, kurš izcīnījis godalgotas vietas Eiropas un pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Viņam Brazīlijā būs olimpiskā debija.

LA.lv