×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Patur apcietinājumā sievas slepkavību organizējušo uzņēmēju

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā lēmumu par savas sievas Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu notiesātā uzņēmēja Igora Ivanova paturēšanu apcietinājumā, neatbrīvojot viņu pirms termiņa ar elektronisko uzraudzību.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, 13.decembrī rakstveida procesā tika izskatīta Ivanova un viņa aizstāves sūdzība par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša 18.oktobra lēmumu, ar kuru noraidīts viņa iesniegums par nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas ar elektronisko uzraudzību.

Rīgas apgabaltiesas tiesnesis pirmās instances tiesas lēmumu atstāja negrozītu, bet notiesātā Ivanova un viņa aizstāves iesniegtās sūdzības noraidīja. Lēmums nav pārsūdzams un stājies spēkā tā sagatavošanas dienā 14.decembrī.

Jau ziņots, ka Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja Ivanova pieteikumu pirmstermiņa atbrīvošanai, piemērojot elektronisko uzraudzību. Pats Ivanovs pirms konvojēšanas no tiesas sēžu zāles žurnālistiem sacīja, ka šis nav normāls lēmums, ka viņš pilda visus sev noteiktos pienākumus un ieslodzījuma vietā uzvedas ļoti labi.

Pēc viņa domām, viņa sievas slepkavību pasūtīja un īstenoja, kā arī viņa paša slepkavību cietumā organizēja viņa “nedraugi”. Tāpat viņš norādīja uz korumpētām amatpersonām, kuras “izdomā pret viņu krimināllietas, lai ietekmētu tiesu”.

Ivanovs Centrālcietumā jau ir nosēdējis divas trešdaļas no 12 gadu cietumsoda par Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu, līdz ar to viņš varēja lūgt izvērtēt iespējas viņu pirms termiņa atbrīvot.

Kā ziņots, Augstākā tiesa uzņēmējas Ivanovas slepkavības krimināllietā apsūdzētajam nelaiķes vīram Ivanovam piesprieda brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem, Ludvigam Antonovam – 14 gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu. Savukārt Vitālijam Mamedovam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem. Gan Ivanovam, gan Antonovam, gan Mamedovam saskaņā ar tiesas lēmumu noteikta arī policijas kontrole uz trim gadiem.

Ivanova savas privātmājas pagalmā Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē tika nošauta naktī uz 2008.gada 7.janvāri. Prokuratūra vēlāk cēla apsūdzības četriem vīriešiem – nelaiķes vīram Ivanovam, Antonovam, Mamedovam un Asifam Handžanovam, kurš tika attaisnots.

Prokuratūras ieskatā ideja nogalināt savu sievu radusies Ivanovam, noziegumu izplānojis Mamedovs, bet izpildījis Antonovs, savukārt Handžanovs šo slepkavību atbalstījis, ar automašīnu aizvedot Antonovu uz nozieguma vietu. Neviens no apsūdzētajiem neatzina savu līdzdalību Ivanovas slepkavībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+