×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Patvaļīga ciršana

mezs6

Man īpašumā ir mežs, kur baltalksni sagatavoju malkai. Tagad pret mani ierosināta administratīvā lieta par koku patvaļīgu ciršanu. Cik daudz bez biļetes es drīkstēju cirst? Aprēķināts, ka tur esot apmēram 15 kubikmetri.
 Ziedonis Tomkalns Ventspils novadā

 

Valsts meža dienestā precizējām, ka visas darbības mežā reglamentē Meža likums. Tā 12. pants nosaka: lai uzsāktu koku ciršanu, nepieciešams speciāls apliecinājums. Tas nav vajadzīgs tikai šādos gadījumos:

• koku ciršanai, kuru celma caurmērs ir mazāks par 12 centimetriem;

• koku ciršanai kopšanas cirtē jaunaudzēs līdz 20 gadu vecumam;

• sauso un vēja gāzto koku ciršanai, saglabājot normatīvajos aktos par koku ciršanu un dabas aizsardzību noteiktos sausos un kritušos kokus (katru gadu pirms šādu koku ciršanas, bet ne biežāk kā reizi gadā meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir par to paziņot Valsts meža dienestam);

• robežstigu ierīkošanai un uzturēšanai.

Savukārt 14. pantā norādīts: koku ciršana, pārkāpjot šajā likumā noteikto kārtību, vai koku bojāšana uzskatāma par patvaļīgu koku ciršanu vai bojāšanu.

Šajā gadījumā visdrīzāk notikusi koku ciršana bez apliecinājuma (jeb tā saucamās biļetes), kas ir likuma normas neievērošana. Tāpēc sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Nav būtiski, cik kubikmetru ir nocirsts, galvenais, ka augoši koki cirsti bez atļaujas. Malkas sagatavošanai var izmantot tikai sausos un vēja gāztos kokus, bet arī par to tik un tā būtu jāpaziņo virsmežniecībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+