×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Patversmi noraida dzīvojamās apbūves dēļ

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Noskatījos raidījumu “Bez tabu” 9. augusta vakarā. Tur bija sižets par to, ka dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” darbinieki atraduši ļoti labu vietu jaunas patversmes būvei.

 

Tas ir pamests gateris, kurā nekāda darbība vairs nenotiek, apkārtne aizaugusi ar zāli, tuvumā nav apdzīvotu māju, tātad suņu rejas nevienu netraucētu, un, galvenais, plašums, kur ierīkot voljerus lieliem suņiem un telpas kaķiem un maziem sunīšiem. Vienkārši ideāla vieta.

Bet Ķekavas novada domes deputātiem sirds vietā, protams, ir akmens. Viņi pat neiziet ieskatīties to nelaimīgo suņu izmisuma pilnajās acīs, kuri tur pie durvīm piketēja kopā ar savas patversmes darbiniekiem.

Man pašai ir no Tukuma patversmes paņemta sunīte, un es saprotu, kāda viņai sirsniņa bija, pirms tā nonāca pie manis mājās. Vai katrā lauku pašvaldībā ir dzīvnieku patversme ar pašaizliedzīgiem darbiniekiem, bet kur nu Pierīgā? Gribētos, lai šajā jautājumā iesaistītos arī dzīvnieku aizsardzības biedrības.

Vēl gribu ar avīzes starpniecību izteikt atzinību par Tukuma novada dzīvnieku patversmes pašaizliedzīgajiem darbiniekiem Simonu un Vilni Grunduļiem un viņu palīgiem. Lai Dievs dod visiem spēku!

A. Kalniņa, 
pensionāre Tukumā

 

Ķekavas novada pašvaldības teritorijas plānotāja Gita Rengarte atzīst, ka TV raidījumā “Bez tabu” izskanējusī informācija par dzīvnieku patversmes ieceri nebija pilnīga, bet acīmredzot jārēķinās, ka televīzijai ir ierobežots laiks un nepieciešams arī šovs – jo tā visa vairāk, jo arī vairāk skatītāju… “Diemžēl tāda ir domes deputātu un pašvaldības darba ikdiena – nākas pieņemt arī iespējami nepopulārus lēmumus, lai ievērotu tiesiskuma un demokrātijas principus. Šajā gadījumā tas ir ieinteresēto iedzīvotāju vairākuma viedoklis, saskaņā ar kuru noraidīta iecere veidot dzīvnieku patversmi Daugmales ciema centrā līdzās esošai un plānotai dzīvojamajai apbūvei,” G. Rengarte skaidro.

Tieši vietas izvēle – dzīvojamās apbūves tuvums – bijis galvenais noraidījuma arguments.

“Gribu īpaši uzsvērt, ka netiek noraidīta pati ideja par dzīvnieku patversmi Ķekavas novada teritorijā. To apliecina jau fakts, ka biedrības “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” pašreizējā mītnes un darbības vieta atrodas Ķekavas novadā. Līdzšinējā biedrības darbība bijusi veiksmīga un nav radījusi traucējumus apkārtējiem iedzīvotājiem, jo dzīvnieku patversme atrodas attālināti no apdzīvotām vietām. Arī jaunveidojamajai patversmei jāizvēlas piemērota vieta. Tādēļ pašvaldība informējusi biedrību “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” par iespēju īstenot savu ieceri, piemēram, kādā no pamestajām fermām (kopskaitā vairāk nekā 10) Ķekavas pagastā un Daugmales pagastā,” saka teritorijas plānotāja.

Viņas teikto papildina sabiedrisko attiecību un konsultatīvā atbalsta daļas vadītāja Ginta Logina, piebilstot, ka komitejas sēdē jautājums par suņu patversmes izveidošanu Daugmales pagasta centrā tika risināts aptuveni stundu, uzklausot iedzīvotāju viedokļus, arī to iedzīvotāju, kuri dzīvo tiešā šīs vietas tuvumā, kā arī deputātu un, protams, “Mežavairogu” pārstāvja viedokli. “Pirms lemt par šo jautājumu gan komitejā, gan domes sēdē, notika sabiedriskā apspriešana, pēc kuras vairākums Daugmales pagasta iedzīvotāju nobalsoja pret šo ieceri tieši tajā vietā, vienlaikus paužot atbalstu iecerei par suņu patversmi novadā. Šīs ieceres īstenošanai tiks meklētas iespējas, apzinot telpas novada teritorijā, kas atbilst visām prasībām suņu patversmes ierīkošanai,” uzsver G. Logina.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+