Latvijā
Izglītība

Patvēruma meklētāja bērnam būs jāapmeklē latviešu skola trīs mēnešus pēc ierašanās0


Foto – LETA
Foto – LETA
Meitene no Sīrijas, kuras ģimenei Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu, patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki”.

Nepilngadīgajiem patvēruma meklētājam vispārējās izglītības ieguves uzsākšana būs jānodrošina triju mēnešu laikā no dienas, kad robežsardzei iesniegts iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, informē Izglītības un zinātnes ministrija pēc noteikumu pieņemšanas otrdien valdībā.

Izglītību nodrošina valsts valodā valsts vai pašvaldības izglītības iestādēs.

Saņemot informāciju no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par nepilngadīgu patvēruma meklētāju, IZM slēgs līgumu ar izglītības iestādi, kontrolēs piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietošanu un pieprasīs skolai visa veida informāciju par nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības nodrošināšanu.

IZM nosaka izglītības iestādes, kas sniedz nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības ieguves iespējas, saskaņojot ar pilsētas vai novada pašvaldību. Šāds saskaņojums nepieciešams, jo pilsētas vai novada pašvaldība nosaka kārtību, kādā tās padotībā esošās izglītības iestādes finansējamas no pašvaldības budžeta. Saskaņojums nav nepieciešams, ja vispārējo izglītību sniedz valsts dibināta izglītības iestāde, paredz noteikumi.

IZM organizēs izglītības programmām atbilstošu mācību līdzekļu izstrādi un izdošanu latviešu valodas apguvei. Svarīgi, ka pirms izglītības ieguves uzsākšanas izglītības iestādē, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā gan pieaugušajiem, gan bērniem tiek nodrošinātas sagatavošanās nodarbības latviešu valodas apguvei, uzsver ministrija.

2015./2016.mācību gadā 12 nepilngadīgie patvēruma meklētāji mācījās Rīgas N. Draudziņas vidusskolā, bet pieci – Rīgas Ukraiņu vidusskolā. Savukārt 2014./2015.m.g. deviņiem nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem izglītības ieguve tika nodrošināta Rīgas 15.vidusskolā, diviem – Rīgas Ukraiņu vidusskolā, pa vienam – Dobeles Kristīgajā pamatskolā un Jelgavas 5.vidusskolā.

Viena nepilngadīgā patvēruma meklētāja izglītošanās izmaksas šobrīd ir 95 eiro mēnesī.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Saeima atbalsta zaudējumu kompensēšanu preses izdevumu piegādēm
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām zemūdens medībām Ventā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima atbalsta ārkārtas situāciju atkritumu jomā Rīgā. Cik aizvainojošas bija debates?
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
41 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Rokot dārzu Pārdaugavā, atrod vēsturiskus dokumentus
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
2 stundas