×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Patvēruma meklētājiem plāno palielināt uzturnaudu

Foto - Toms AncītisFoto - Toms Ancītis

Ministru kabinets (MK) otrdien lems par uzturnaudas palielināšanu patvēruma meklētājiem līdz 3 eiro dienā, liecina valdības darba kārtība.

Patreiz patvēruma meklētājiem, kuri vērsušies ar iesniegumu un lūgumu šādu uzturnaudu piešķirt, to piešķir 2,15 eiro apmērā par dienu. Uzturnaudu piešķir reizi nedēļā un tā ir paredzēta gan uzturam, gan arī higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Savukārt citu materiālo uzņemšanas nosacījumu, piemēram apģērba, papildus pārtikas paku, higiēnas preču pieaugušajiem un bērniem, virtuves piederumu nodrošināšanai patvēruma meklētājiem tiek izmantoti ES fondu projektos pieejamie finanšu līdzekļi, kā arī nevalstisko organizāciju sniegtais atbalsts.

Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā noteikumu projekta anotācijā pausts, ka papildus no ES fondu projektos pieejamā finansējuma patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā izmitinātajiem patvēruma meklētājiem tiek sniegts atbalsts, piemēram, nodrošinot pusdienas vispārizglītojošā mācību iestādē, mācību līdzekļu iegādei, sabiedriskā transporta braukšanas karšu iegādei.

IeM arī norāda, ka Valsts kontroles (VK) revīzijā tā uzdevusi ministrijai patvēruma meklētājiem nodrošināt līdzvērtīgu apstākļu sniegšanu Latvijā izmitinātajiem patvēruma meklētājiem neatkarīgi no tā, kura iestāde tos izmitina. VK secinājusi, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā, savukārt PMLP patvēruma meklētājam izmaksā naudas līdzekļus 2,15 eiro apmērā dienā, kas paredzēti ne tikai uzturam, bet arī higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Tāpat revīzijas ziņojumā uzsvērts, ka šo līdzekļu apmērs nav mainījies kopš 2002.gada un tas nav pamatots ar konkrētiem apstākļiem.

Arī Tiesībsargs jau 2015.gadā sniedzis atzinumu, ka līdzšinējais (2,15 eiro dienā) uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmērs nespēj patvēruma meklētājiem segt viņu uzturēšanās izmaksas Latvijā. Atzinumā tika ieteikts izvērtēt iespēju palielināt minēto līdzekļu apmēru.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā 2016.gada 20,jūlijā un lai nodrošinātu uzturnaudas paaugstināšanu, šim gadam būs nepieciešami papildu 214 749 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+