×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Patvērums vai provokācija? Ko Krievijas kuģi darīja Latvijas ūdeņos (14)

Foto no portfleet.ruFoto no portfleet.ru

Krievijas velkonis "Merkurij" (attēlā) un kāds mācību kuģis bija saņēmuši patvērumu Latvijas teritoriālajos ūdeņos. Pēc Krievijas vēstniecības informācijas, abi kuģi nav Krievijas jūras kara flotes sastāvā.

“LA” redakcijā saistībā ar Krievijas kuģu “viesošanos” Latvijas teritoriālajos ūdeņos valsts svētku priekšvakarā vērsās pazīstamais dzejnieks Viks (Viktors Kalniņš) ar jautājumiem Latvijas amatpersonām. “Uzskatu, ka sabiedrībai ir tiesības saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Ar ko nodarbojās Latvijas krasta apsardze, Krievijas karakuģiem šķērsojot valsts robežu un kādi pretpasākumi tika veikti?

2. Vai mūsu jūras spēki tiek gatavoti netradicionāliem kara variantiem, ņemot vērā Krievijas tagad iecienīto hibrīdkara taktiku?

3. Ar ko nodarbojās abu Krievijas karakuģu apkalpes (..) uzturēšanās laikā mūsu teritorijā un kāds bija jūrnieku skaits?

4. Kāpēc TV netika parādīti kuģu attēli?

5. Kurā ostā un piestātnē tiem tika ierādīta vieta?

6. Kura Latvijas pašreizējās administrācijas vienība uzņemas atbildību par Latviju pazemojošo situāciju?

7. Kā notikumu komentē NATO attiecīgie pārstāvji?

Un visbeidzot retorisks jautājums visai sabiedrībai: vai Latvija netiek gatavota kā piektā kolonna NATO struktūrā?” vaicā Viks.

Aizsardzības ministrija (AM) skaidro, ka patvēruma sniegšana Krievijas kuģiem Latvijas teritoriālajos ūdeņos no 16. līdz 22. novembrim bijusi pamatota lielo viļņu un starptautisko jūrniecības likumu dēļ. Viens no tiem bijis civilais velkonis, kas vilcis tauvā kuģi bez apkalpes. Kuģu nosaukumus Aizsardzības ministrija neatklāj.

Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers TV3 izteicies, ka notikušais tomēr nebūtu jāvērtē kā vienkāršs lūgums pēc palīdzības. Viņaprāt, tas jāvērtē kā politisks signāls. Militārais eksperts, atvaļinātais Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Mārtiņš Vērdiņš tomēr spriež, ka kuģiem, visticamāk, tiešām bija radušās problēmas. Viņš vērtē, ka sabiedrību šis jautājums, iespējams, satracinājis tāpēc, ka Nacionālie bruņotie spēki snieguši maz informācijas. Mediji uzķērušies uz vārdiem “Krievijas” un “karakuģi”, bet vēlāk izrādījies, ka patvērums tiek sniegts velkonim un “kaut kam”.
Visu rakstu lasiet 4. decembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Var teikt, ka krievu okupanti izmanto 1940. g. pieredzi, iebrūkot Latvijas robežapsardzes kazarmās uz Austrumu robežas. Ulmanim vajadzēja uzbrukt nekavējoties. Arī mums tagad vajadzēja sekot turku piemēram un krievu okupantu kuģus nogremdet.

 2. Ja Latvija luugtu krievijas udennos patverumu pie kurillu salaam(piemeeram),tad krievu kalifaats pasutitu Latviju vienu maaju taalaak vai veel labaak nolaistu pa burbuli,un piedevaam veel pateiktu ka to izdarija ASV.

 3. Kad zviedri meklēja krievu zemūdeni, tad tur steidzīgi piebrauca un salūza krievu zinātniskās pētniecības kuģis. Un ilgi nebrauca prom.

 4. ka LATVIJA ir IEBRAUCAMĀ SĒTA – Baltijas jūras ūdeņos valsts piekrastē Krievijas kuģi, kuriem nepieciešama palīdzība… Dzejnieks Kalniņš pamatoti uzdod virkni jautājumu, jo SABIEDRĪBAI NEKAS NETIEK PASKAIDROTS…Pārāk interesanta sakritība ar Rīgas ostā ienākošo amerikāņu kuģi un tā kravu…. Šīs norises tiešām satracina ne pa jokam!!!! Atkal KLUSUMS, KURLUMS, AKLUMS un MELI…Sabiedrība lai paliek neziņā…. Un rezultātā ir augsne neticībai, tracināšanai, meliem, neiecietībai un sašķeltībai… Iespaids, ka valdībai ir tieši tāds mērķis, lai zem šā aizsega realizētu ko vairāk nopietnu un valstij neizdevīgu…. Sabiedrība ATKAL būtu FAKTA PRIEKŠĀ UN LABOT NEKO VAIRS NEBŪTU IESPĒJAMS….Dzīvojam kā nieres taukos VIENOS MELOS UN ILŪZIJĀS…

 5. Šajā lietā ir vairāk nezināmo par cienījamā Vika uzdotajiem.Kas kuģa bojājumus salaboja,kāpēc velkonis neatstāja Latvijas teritoriju tūlīt pēc vētras norimšanas,kāpēc krievu kuģu tandēms izgāja jūrā, neņemot vērā meteoroloģiskos brīdinājumus ? Cienījamā Vika pēdējais jautājums prasās pēc pamatīgas NATO spēku drošības dienestu izmeklēšanas.Kas ierosinās?

 6. Tā arī nav pateilts kādu mācību kuģis tas bija, varbūt elekroniskās izlūkošanas, jo Krievijas kuģu uzturēšanās laiks sakrita ar laiku kad Rīgas ostā ienāca kuģis ar ASV helikopteriem

 7. Satracināja visus normāli domājošus cilvēkus,bet ne Latvijas nīdējus. Jautājumi vietā.Paldies!

 8. kuru tas satracināja? kuru? Zatleru… kas viņš pats ir – neleitis, kas satricināja visu Latviju!
  divi mazi kuģīši vējā glābjas, lai nenoietu burbulī, te saceļ traci. par ko? par to, ka palīdz jūrniekiem, lai ar kādas valsts karogu ietu šie kuģi! hallo, uz CIVILA velkoņa bija CILVĒKI – jūrnieki, kuriem ģimenes mājās!!! un ja mūsu jūrneikiem vajadzēs patvērumu Krievijas ūdeņos? te bija jābūt citiem virsrakstiem – LATVIJAS ARMIJA GLĀBJ MUMS NAIDĪGĀS KRIEVIJAS CILVĒKU DZĪVĪBAS! -,, bet nevis jāsacer sazvērestības teorijas… kādās ostās? LA autors pats raksta, ka kuģi bija ūdeņos Latvijas piekrastē. tā ir osta? kādas apkalpes, ja skaidri pateikts, ka velkonis vilka kuģi BEZ APKALPES! vienā mazā rakstiņā jau simtiem pretrunu, izdomājumu un ne viena laba vārda tiem, kas palīdzēja glābt dzīvības!

 9. Vikam sakarīgi jautājumi, tikai atbildes no ĀM varēja būt plašākas. Ja jau viss ir saskaņā ar likumiem utt., kāpēc jāslēpj?

  • Nedrīkst kaitināt “lielo brāli/lāci”. Par Krievijas politikas godīgumu nedošu ne graša. Ceru, ka atbilstošie dienesti zina kā rīkoties. Bet mums labāk ņemties ar savām problēmām.

 10. Satricinaaja nevis sabiedriibu ,bet vienu apdauziitu dzejnieci ,kura ar savu kaarteejo stulbumu grib pieliet ellju ugunii attieciibaam ar Krieviju. Zatlers buutu pajautaajis tai Lurikjei vai vinja gadiijumaa nav speeciiaalo uzdevumu agente un stukache NATO.

  • hihi, pēc komentārā izvēlētās leksikas gan izskatās, ka histēriski satracināti ir “Jura” un “nozombētam poētam”. sapriecājāties jau, ka tie būs zaļie cilvēciņi?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tā dzejniece ir Viks no Dikļiem- vīrs ar bārdu un *autiem! Ja tu, Jura, esi latvietis, ja esi, protams, tad kaut nedaudz tomēr ir jāorientējas dzejnieCĒS, stukačos un aģentos! Citādi no tevis nāk tāda kā dauņa smaka.

 11. nozombētajam "poētam" Atbildēt

  ej ārstēties, marasmātiskais “patrEJot”. pie galvasdaktera, vai vismaz pie veterinārfedšera.

Draugiem Facebook Twitter Google+