×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Paula un Rača daiļrade izlasē


Paulsunracs_62

Pirms aicināt uz latvisku dziesmu vakaru 22. augustā Dzintaru koncertzālē, latviešu populārās mūzikas tandēms – komponists Raimonds Pauls un dziesmu tekstu autors Guntars Račs – laidis klajā abu kopīgo dziesmu izlasi “Raimonds Pauls & Guntars Račs. 21 populāra dziesma”. 


 

Raimonda Paula un Guntara Rača sadarbībā radīts ievērojams skaits dziesmu – to ir vairāk nekā 200. Jaunajā izlasē pirmoreiz vienkopus sakārtota 21 dziesma – labākās no labākajām, ko populārais autoru tandēms radījis pēdējā 21 gada laikā. Tās iedziedājuši Raimonda Paula vokālie “atradumi” – nu jau klausītāju iemīļoti izpildītāji.

Jaunajā kompaktdiskā skan Normunda Rutuļa un Kristas Teivānes iedziedātā “Par to (Raudāja māte)”, par kuru G. Račs teic – dziesma, kuras teksts nācis viegli un uzreiz bijis skaidrs – “te kaut kas būs”. Dziesma, kas 1996. gadā tika rakstīta Jāņa Streiča filmai “Likteņdzirnas”, strauji kļuva par nacionālu hitu un reizēm nebija skaidrs – vai filmu skatās dziesmas vai otrādi – dziesmu mīl filmas dēļ. Te klausāma arī Marijas Naumovas un Normunda Rutuļa dziedātā “Kūko, kūko, dzeguzīte”, “Rasa”, kurā skan Ances Krauzes balss, Gunāra Kalniņa dziedātās “Baltā dziesma” un “Dziesma par meklēšanu”. Savukārt kādreiz populārais Lienes Šomases un Jāņa Moiseja duets izlasē pārstāvēts ar “Neskaties pulkstenī”. Izlasē atrodamas arī populārās “Lecam pa vecam”, “Nekur nav tik labi kā mājās” un “Cāļus skaita rudenī”.

Nav noslēpums, ka R. Paula un G. Rača sadarbība 90. gadu pašā sākumā dzimusi Latvijas Radio telpās, kuras bija mājvieta bērnu vokālajam ansamblim “Dzeguzīte”.

No šī abu autoru sadarbības posma izlasē nonākusi slavenā “Anniņa vanniņā” un “Piena ceļš”. Savulaik populāras melodijas izpilda arī “Prāta vētra”, Laima Vaikule, Antra Stafecka, Harijs Spanovskis un citi.

Autori teic, jaunā izlase veidota kā sava veida pielikums pavasarī izdotajai grāmatai “Raimonds Pauls & Guntars Račs. 100 populāras dziesmas”, kurā pēc Maestro atlases iekļautas arī visu CD dzirdamo dziesmu notis un teksti. Turklāt dziesmas, kas ir albumā, skanēs arī abu koncertā “Nekur nav tik labi kā mājās” Dzintaros, kur uzstāsies lielākā daļa no izlasē pārstāvētajiem izpildītājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+