×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Pauls: “Jaunā viļņa” aiziešana no Jūrmalas nav nekāda traģēdija (21)

pauls_krutojs

Starptautiskā jauno populārās mūzikas izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” aiziešana no Jūrmalas nav nekāda traģēdija, sacīja konkursa līdzdibinātājs, komponists Raimonds Pauls.

Komponists, komentējot iespējamo konkursa aiziešanu no Jūrmalas, norādīja, ka šobrīd vēl neesot skaidrs, vai tas ir oficiāli. Viņš arī atzina, ka konkursa aiziešana no Jūrmalas ir briedusi jau vairākus gadus, un tas nerada traģēdiju.

“Tas gatavojās jau vairākus gadus, un nekādu traģēdiju tas nerada. Attieksme pret šo konkursu sabiedrībā kļuva arvien negatīvāka. Viena sabiedrības daļa šo konkursu atzina, otra savukārt nē,” sacīja Pauls.

Viņaprāt, konkursa organizētāji pareizi rīkojas, lemjot par konkursa norises vietas pārcelšanu. “Viņi to pareizi dara, jo tā attieksme tiešām palika negatīvāka, un pašu konkursu organizēja viņi paši. Mēs tā organizēšanā faktiski nepiedalījāmies,” pauda Pauls.

Pauls uzskata, ka pats konkurss ir izdarījis daudz laba, arī PSRS gados. “Lai viņi [organizētāji] pamēģina to konkursu uzrīkot kaut kur citur. Teritorijas krieviem pietiek,” viņš piebilda.

Viņš akcentēja arī finanšu jautājumu, sakot, ka pats konkurss Jūrmalai nenoliedzami ienesa naudu: “Galvenais jautājums ir finanses. Redzēsim, kāda būs Jūrmalas reakcija. Nevar noliegt, ka pasākums ienesa naudu.”

Taujāts, vai būtu nepieciešams Jūrmalā pašiem rīkot alternatīvu šim konkursam, Pauls izteica skepsi, sakot, ka pašiem tam nepietikšot resursu un finanšu. “Paši nepacelsim neko tādu, jo nav tik daudz naudas un resursu. Tāpat Latvijas rīcībā nav paša galvenā – televīzijas ar daudzmiljonu auditoriju, kas šajā visā ir galvenais resurss, un krieviem tas ir milzīgs,” paskaidroja Pauls.

Tajā pašā laikā Pauls arī iebilda, ka tas neizslēdz iespēju, ka pašiem vajadzētu pamēģināt sarīkot kaut ko “Jaunā viļņa” vietā, tikai grūti esot pateikt kādā formātā.

Uz jautājumu, cik lielā mērā, viņaprāt, konkursa atcelšanu veicinājusi politiskā situācija, Pauls atbildēja, ka politiskā ietekme sāka pieaugt arvien vairāk: “Nenoliedzami, ka politiskā ietekme pieauga, arī saistībā ar Latvijas melnajā sarakstā iekļautajiem Krievijas mūziķiem.”

Komponists šajā kontekstā arī izteica cerību, ka esošā politiskā situācija plašāk neietekmēs kultūras sakarus ar Krieviju. “Negribētos, lai politiskā situācija sarautu kultūras saites ar Krieviju, jo Latvijai, piemēram, ir ļoti laba sadarbība ar Krievijas teātriem,” atzina Pauls.

Jau ziņots, ka starptautiskā jauno populārās mūzikas izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” vadība līdz gada beigām plāno pieņemt lēmumu par konkursa norises jauno vietu, ziņu aģentūrai “RIA Novosti” iepriekš teicis konkursa prezidents, komponists Igors Krutojs.

Kā iespējamās nākamās “Jaunā viļņa” norises vietas tiek izskatīta Krima, Soči, Baku, Kaļiņingrada un Kazaņa.

Lai gan spekulācijas par iespējamu “Jaunā viļņa” norises vietas maiņu ir virmojušas jau vairākus gadus, šogad tās saasināja tas, ka neilgi pirms šā gada konkursa Jūrmalā sākuma jūlijā tā dēvētajā melnajā sarakstā saistībā ar pozīciju Ukrainas krīzes jautājumā ar Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu tika iekļauti tādi Krievijas mākslinieki kā Josifs Kobzons, Valērija, Oļegs Gazmanovs un Ivans Ohlobistins, kas iepriekšējos gados bija aktīvi “Jaunā viļņa” pasākumu apmeklētāji un Valērija pat bija konkursa žūrijā.

“Rinkēvičs par nevēlamām personām paziņoja tieši pirms konkursa atklāšanas, kad jau vairs neko nevarēja izdarīt, lai ir skaļāk un sāpīgāk, un saprotamāk, kādēļ. Nekādas skaļas Latvijas Ārlietu ministrijas atvainošanās pēc tam nebija, Rinkēvičs ir jaunās valdības sastāvā, oficiāli paziņoja, ka ir gejs, Latvijas prezidenta apstiprināja Ārlietu ministrijas vadītāja darbību tiesiskumu, tādēļ stāsts var atkārtoties arī nākamgad. Pašlaik mēs izskatām saņemtos ierosinājumus par konkursa pārcelšanos,” klāstījis Krutojs.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. В Латвии много своих талантливых певиц и певцов. С удовольствием можно слушать Инесе Галанте, Янис Стибелис.

 2. Mūsu radošiem spēkiem jāmeklē savu vietu Eiropā un vispār rietumos nevis Azijā. Esmu pārliecināts, ka mēs to esam spējīgi. Ilgstoša izolācija un komunistiskā propaganda savu ir darījuši. To būs jāpārvar!

 3. raksta: “Man kauns par tādu latviešu nevarību, pašcieņas zaudēšanu. Tagad arī naudas aizplūšanu.”
  Man atkal žēl, ka esam bijuši tik nevarīgi un laikus neizbeiguši šo Latvijas apkaunojumu – citas valsts izrīkošanos Jūrmalā kā savā kabatā, par to vietējiem atmetot grašus un liekot saprast, ka te var saimniekot kā padomijas laikos.
  Ja te tiktu atvesta īsta māksla, bet gadu no gada Vilnis aplaimoja ar savu subkultūru, kuras pārstāvji un organizētāji Krievijā tiek cienīti tikai zināmas nostaļģijas aprindās.
  Lai Krutojs turpmāk ved savu Vilni uz Krimu, kur to saņems ar atplestām rokām un nevienam nebūs jābaidās no Rinkēviča draudiem tapt neielaistiem. Lielajā Krievijā vietas diezgan…

 4. BEIDZOT UN PAZUDIIS. Atbildēt

  LAI SARIIKO NOVAJA VOLNA TSHELABINSKAA IVANA DULINA DZIMTENEE.

 5. BRĪNIŠĶĪGA jAUNGADA DĀVANA Latvijai!

 6. prieks, kur tu rodies? Atbildēt

  Kamēr Kremlī valda krievnacisti, mums vispār ar šiem lopiem nekādus sakarus nevajag. Pat Paulam sāk beidzot uzaust gaisma.

 7. Nožēlojami. Iespējams, ka ne jau latvieši meklē naidu ar kaimiņiem krieviem. Mūs provocē lielāki spēlmaņi, piem., amerikāņi. Tiem jo vairāk svilst pie Krievijas robežām, jo labāk. Paši Floridā sūc viskiju un smejas, ka mazā Latvija dūrītes vicina pret Krievijas lāci. Man kauns par tādu latviešu nevarību, pašcieņas zaudēšanu. Tagad arī naudas aizplūšanu.

  • Ne jau latvieši mekle naidu ar krieviem,bet krievi kuri ir okupējuši mūsu zemi.Nogalinājuši latviešu virsniekus un robežsargus.Izsūtija latviešus uz sibirijas gulagu ,pat vecos laudis un zidaiņus neželoja okupantu bendes.Luk kur latviešu naids pret krieviem.Amerikāņi musu zemei un tautai sliktu neko nav darijuši.Tev jau to nesaprast jo to vajag pārdzivot lai saprastu.

   • NU JA ISUTIJA BET ISUTIJA TOS KULAKUS KURUS ARI VAJADZEJA TACU KRIEVS IENAKOT LATVIJA NEZINAJA KURS IR KULAKS KURS NAV PASI LATVIESI NORADIJA KURI BUTU JAIZSUTA TA KA NEVAJAG RUNAT TO KAS NAV UN JA GUDRI RUNA TAD ZINI KA ES TICU KA PIENAKS TA DIENA KAD TAS NOTIKS ATKAL …….UN TU NOTEIKTI DZIVO KRIEVU CELTA MAJA UN TAGAD GUDRI DIRS PAR VINIEM….KAUNS KAUNS

 8. Nu var jau lamāties cik vien tīk, bet, lai kādi veči tur uzstājās, bija koši un interesanti. Mūsu pašu zvaigznes diez vai ko līdzīgu varētu uztaisīt.

 9. … Ak, cik veikli ‘Maestro’ !

  … Atapies, ka latvietis gavile par IEGUTO … nu jau pats te grasas rikot ALTERNATIVO … !

  … Ne un ne !!! Soreiz, lai nak jauna dirigentu un festivalu vaditaju paaudze … a la Klava !!!

 10. Vai nu tik liels zaudējums īsti būs, jo par ļoti augstvērtīgu mūziku nevar runāt. Konkursa lielāko daļu taču aizņēma veco skreteļu fonogammas. Tad jau pareizais nosaukums-Vecās Šļakatas. Vai tik Pasaulslaveni ir Kobzons, Valērija, Ļeontjevs un citas sīkas zvaigznītes? Tāda savtarpēja izrādīšanās, zīmēšanās vien bija.Paši sev “dziedāja”, paši sev aplausus dalija.Nožēlojami, ka konkurss bijis vienīgā Jūrmalas pašvaldības ienākumu gūšanas veids. Patiešām šausmīgi,ka no konkursa bijusi atkarīga visa Jūrmalas ,pat visas Latvijas labklājība. Atkal visas olas vienā groziņā?

 11. Ko var ņemties!!!

 12. Pareizi.Nevajag mums nekāda jaunā vai vecā viļņa.Tā ir mūsu Dzintara koncertzāle un mēs paši varam tur rīkot pasākumus.Vienreiz jābeidz ar tiem Maskavas miljonāriem.

 13. nu tad rīkosim geju festivālu!

 14. viņu jau vairs nelaida iekšā, protams ka viņam prieks ka ir prom, nebus apkaunojums jāpacieš ka neaicina

Draugiem Facebook Twitter Google+