×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Pauž bažas par objektīvu spriedumu 13.janvāra grautiņu lietā

Foto- LETAFoto- LETA

Advokāts Jānis Mucenieks paudis neizpratni par kritērijiem, kā tiesa ir sadalījusi 13.janvāra grautiņu krimināllietu, un uzskata, ka tas samazina ticību objektīvam spriedumam. Mucenieks pārstāv vienu no kopumā 68 lietā apsūdzēto interesēm. Viņš aģentūrai BNS sacīja, ka vērsies tiesā, lai uzzinātu argumentus krimināllietas sadalei trijos atsevišķos procesos.

“Esmu pārliecināts, ka kopumā krimināllietas dalīšana nedos gaidīto rezultātu – objektīvu spriedumu,” uzskata Mucenieks.

Viņš norādīja, ka lieta dalīta mehāniski atbilstoši apsūdzēto sarakstam, ko iesniegusi prokuratūra izvirzītajā apsūdzībā par masu nekārtībām.

“Tiesa diemžēl prāvas dalībniekiem nesniedza izprotamu un pieņemamu pamatojumu par veikto tiesvedības dalījumu tieši trīs līdzīgās grupās. Pirmajā daļā – 23 apsūdzētie, otrajā – 25, trešajā – 20,” pastāstīja advokāts.

“Ja tiesa šo lietu nebūtu izšķaidījusi trīs atsevišķās daļās, tad šaubas par lietas objektīvu izskatīšanu, iespējams, būtu mazākas. Taču tagad būtiski tiek ierobežotas apsūdzēto un citu procesa dalībnieku tiesības vienas krimināllietas ietvaros noskaidrot objektīvo patiesību attiecībā pret izvirzītajām apsūdzībām. Tādējādi tiek pārkāptas apsūdzēto personu tiesības uz taisnīgu tiesu, ko garantē Satversme un starptautiskie normatīvie akti,” klāstīja advokāts.

Viņš arī minēja, ka ar veikto lietas dalīšanu neatrisināts paliek jautājums par cietušo pieteiktajām kompensācijām un to pamatotu sadalīšanu. Patlaban lietā nav atsevišķi izdalīts konkrēts apmērs, kādā katram apsūdzētajam būtu jāmaksā par nodarītajiem zaudējumiem. Vairāku desmitu tūkstošu latu vērtībā saskaitītie tēriņi tiek prasīti no visiem apsūdzētajiem kopīgi, taču piedzīt izdevumus vienādā apmērā no visiem nebūtu samērīgi un likumīgi.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa ceturtdien nolēma Vecrīgas grautiņu krimināllietu sadalīt trijos atsevišķos procesos un pirmo no tiem tiesā izskatīt paredzēts 6.februārī.

Šajā krimināllietā apsūdzēti 68 vīrieši par piedalīšanos grautiņos 2009.gada 13.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+