×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Pauž sašutumu par Rīgā laikus neizvestiem atkritumiem kapos Mirušo piemiņas dienā

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Rīgas domes nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” frakciju satraukusi situācija, ka 22.novembrī, Mirušo piemiņas dienā, Meža kapu apmeklētājiem traucējusi iepriekš neizvestu lapu kaudze kapu celiņu teritorijā, tās pašvaldības strādnieki izveduši tieši piemiņas dienā.

Kā paziņojumā masu medijiem norāda VL-TB/LNNK frakcijas referente Evija Vaikina, “daudzi tūkstoši rīdzinieku devās uz Meža kapiem, lai iedegtu svecītes gan pie savu tuvinieku, gan arī visai Latvijai nozīmīgu ļaužu kapavietām. Tomēr, nonākot Meža kapos, apmeklētājus sagaidīja nepatīkams pārsteigums – kapu celiņi bija aizšķērsoti ar lapu kaudzēm, kā arī notika masveida atkritumu izvešana ar smago tehniku”.

Šī situācija esot radījusi nepatīkamus brīžus kapu apmeklētājiem, kam tā vietā, lai pienācīgi godinātu savus aizgājējus, nācies censties izlaipot starp slapjo lapu kaudzēm un strādniekiem.

Nupat aizvadīta arī Latvijas dzimšanas diena, līdz kurai tādām piemiņas vietām kā Brāļu kapi, kā arī Meža kapi, kuros guldīti arī Latvijas brīvības cīnītāji un citi valstiski nozīmīgi ļaudis, bija jābūt sakoptām, uzskata VL-TB/LNNK deputāti. “Tā ir necieņa pret Latvijas valsti un rīdziniekiem, kas šajā dienā bija ieradušies Meža kapos godināt savus tuviniekus,” situāciju raksturo opozīcija.

Šī iemesla dēļ frakcijas vadītājs Dainis Locis (VL-TB/LNNK) aicinājis Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko (GKR) skaidrot šo situāciju un atrast atbildīgos, kas pieļāvuši to, ka atkritumi no Meža kapiem netika izvesti laicīgi un ka tas notika tieši Mirušo piemiņas dienā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā, komentējot situāciju, aģentūrai LETA norādīja, ka nedēļa no 16. līdz 22.novembrim klimata ziņā bijusi ļoti silta, līdz ar to pastiprināti kritušas gan koku lapas, gan arī cilvēki intensīvi uzkopuši savu piederīgo kapavietas saistībā ar Svecīšu vakaru jeb Mirušo piemiņas dienu pašvaldības kapsētās 22.novembrī. Vidēji no katras kapavietas iznesti divi lielie atkritumu maisi, un pašvaldības Kapsētu pārvalde strādāja atbilstoši kapsētu apmeklētāju aktivitātei un arī 22.novembrī vēl turpināja izvest atkritumus, kas pamatā bija atkritumi no piederīgo kapu vietām, skaidro departamenta pārstāve Iveta Mazūre.

Svecīšu vakara nosaukums jau liecina, ka pārsvarā cilvēki savus piederīgo atcerei pulcējas vakara pusē, kad iededz svecītes tuvinieku piemiņai, tāpēc atkritumu izvešana turpinājusies arī 22.novembra dienā, norāda Mazūre.

Kopumā 2014.gada oktobrī no 20 pašvaldību kapsētām izvesti 9500 kubikmetri atkritumu, bet 2014.gada novembrī no kapsētām izvesti 11 380 kubikmetri atkritumu, pastāstīja Mazūre.

Savukārt 2015.gada oktobrī – 8000 kubikmetri atkritumu. Kopumā izvesto atkritumu apjoms šī gada oktobrī un novembrī ir aptuveni 40% no visa gada apjoma, norāda Mazūre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+