×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. marts, 2017
Drukāt

Pēdējā gaitā pavada Purva Intu. “Dokumentālista” režisors Ivars Zviedris kļuva par Intas tuvāko cilvēku (6)

Ekrānšāviņš no youtube. Purva Inta.Ekrānšāviņš no youtube. Purva Inta.

Pagājušās nedēļas piektdienā mūžībā aizgāja Ivara Zviedra filmas “Dokumentālists” galvenā varone – kolorītā un ekscentriskā dziedniece Purva Inta jeb īstajā vārdā Inta Ozoliņa. Ceturtdien Ivars izpildīs Intas pēdējo vēlēšanos – apbedīs viņu senā Ķemeru purva kapsētā, kas atrodas netālu no viņas pēdējās dzīvesvietas.

Kā raksta žurnāls “Privātā Dzīve”, dažādu kaišu nomocīta, Purva Inta naktī uz piektdienu nomira pansionātā, uz kurieni veselības problēmu dēļ pārcēlās pirms trīs gadiem. Pēdējo reiz abi ar režisoru tikušies vien pāris dienas pirms Intas nāves, kad kolorītā kundze izteikusi vēlmi ātrāk nokļūt mājās, lai gan mājiņa, kurā viņa mitinājusies, tika nojaukta jau pirms laika.

Lai gan filmas pēdējos kadros redzams, ka Ivars Zviedris atbraucis pie Intas atvadīties, jo darbs padarīts, tomēr līdz par viņas mūža nogalei abi sazinājās. Pēdēja laikā tieši sākotnēji nīstais režisors bija kļuvis par purva Intas tuvāko draugu.

Zviedris atklāj, ka daudz kam, ko Inta savulaik filmā stāstījusi ir grūti noticēt, jo viņa bijusi laba aktrise. Nav zināms vai patiesībai atbilst tas, ka purva Inta bijusi divreiz precējusies, strādājusi “Jūras pērlē” par šefpavāri, sēdējusi cietumā un viņai ir bērni. Viņam dažkārt šķitis, ka vienīgā dzīvā būtne, ar ko Inta spēj sadzīvot, ir viņas uzticamais suns Lāčuks, kurš pēc Intas pārcelšanās uz pansionātu tika ievietots dzīvnieku patversmē un tur pēc laika nomira.

Žurnālā Ivars Zviedris atzīst, ka šīs attiecības bijušas vajadzīgas abiem. “Inta bija kā zvaigzne – jāskatās no tālienes. Kad piekļūsti tuvāk, tad apdedzinies. Bet, kad skaties no tāluma, tā koši spīd.”
Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. lisijs uztaisīja sev lētu popularitāti uz nabaga tantes rēķina. nevienā intervijā, nekad nekur nedzirdēju no Intas neviena laba vārda par šo “dokumentālistu”. ja kāds tā izrīkotos ar kādu manu rada gabalu, dabūtu pa savu liso pauri un ne vienu reizi vien.

  2. No naida līdz mīlestībai ir viens solis, vai otrādi. Noskatieties visu filmu,palasiet intervijas ar Purva Intu un sapratīsiet,ka režisors bija tuvākais cilvēks.Tuvāks kā mēs,komentāru drukātāji. Ne es,ne Jūs ne pirkstu neesam kustinājuši Purva Intas labā,lai tagad vērtētu un savu viedokli par pareizu uzskatītu.

  3. Tuvākais cilvēks resnai dzērājai…

  4. “Astma sākās no Zviedra…” lol 😀 😀
    Tā runāt par “tuvāko draugu”! :O

  5. Nevienā intervijā nedzirdēju labu vārdu par Zviedri. Sunītis patversmē, māja nojaukta. Draugi?
    Lai vieglas smiltis, Inta…

Draugiem Facebook Twitter Google+