×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. novembris, 2014
Drukāt

Lilijas pavairo arī ar zvīņlapu metodi

Foto: LETAFoto: LETA

“Ziemā izsala Daugavas lilijas. Vidus sīpoliem izpuvis, bet lapas sadalījušās zvīņās. Lilijas pašas ir pavairojušās, tām ir bērniņi. Kādā dziļumā tās tagad stādīt?” DAINA

Daugavas lilija ir Latvijā visplašāk pazīstamā martagonlilija. Tiesa gan, bieži vien par Daugavas liliju dēvē jebkuru martagonliliju. Martagonlilijas aug ļoti plašā areālā pāri visam Eirāzijas kontinentam, un daudzas no tām pie mums atceļojušas no tālienes. Par Daugavas lilijām saucamas tās martagonlilijas, kas augušas savvaļā Daugavas senlejā un nav ievestas no citām zemēm.

– Daugavas lilijas ir ļoti salcietīgas, tāpēc maz ticams, ka augi izsala. Sīpolus, visticamāk, bojāja grauzēji vai puves, – ir pārliecināts liliju selekcionārs Guntis Grants.

Ja zvīņlapām jau izveidojušies sīkie sīpoliņi – zvīņbērni, tos var stādīt 3–5 cm dziļumā (jo sīkāki tie ir, jo stāda seklāk). Ja ievietos zemē pārāk dziļi, asniem pavasarī nepietiks spēka izspraukties virs augsnes. Zvīņlapas un jaunos sīpoliņus var dobē stādīt līdz pat augsnes sasalšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+