×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Pavasara izstādē – medību suņi, naži un tūrisma piedāvājums


izstade1_aj_11

Izstāžu centrā Ķīpsalā četras dienas interesenti varēja skatīt, vērtēt un iegādāties gadalaikam atbilstošas un vajadzīgas lietas. Pārsvarā pircēji izvēlējās ogu un augļu koku stādus, dārzam un labai ražai vajadzīgos mēslojumus, meža izstrādes un kopšanas tehniku.

 

Sestdien Latvijas kinoloģiskā federācija savu biedru mīluļiem sarīkoja populārāko un aktīvās medībās praktiski izmantojamo suņuku skati. Bija vērojami ūdensputnu, alu, asinspēdu un dzinējmedībām neiztrūkstošie un vajadzīgie spalvainie izpalīgi, bez kuriem vairākums medību ir nerezultatīvas pastaigas dabā. Latvijas kinoloģiskā federācija bija sakopojusi populārāko un darbīgāko medību suņu kolekciju, bez jau mums zināmiem rējējiem – laikām, takšiem, jagterjeriem un labradoriem tika demon-strēti arī mazāk zināmu, bet strādīgu šķirņu suņi. Daudzi medītgribētāji pirmo reizi ieraudzīja asspalvainos takšus, veimāriešus, angļu pointeri un ungāru vižļu.
izstade2__AJ_11

Ražotāji no Novgorodas apgabala Pavlovas pilsētas piedāvāja dažādus medniekiem nepieciešamus nažus dzīvnieku pirmapstrādei no Damaskas un bulata sakausējuma tērauda, to cena likās nepieļaujami zema tāda nosaukuma darinājumiem. Par Krievijā kalta Damaskas asmeņa nazi prasīja piecdemit latus, bet asākais un retāk trinamais bulata tērauda kausējums maksāja sešdesmit latus. Kolekcijas nažu darinājumi ar apzeltītiem asmeņiem un grebtiem kaulu spaliem maksāja krietni vairāk, pat trīssimt latus.

Medību tūrisma firma “Forest Travel” piedāvāja braucienus uz eksotiskām medību vietām Āfrikā, kur iespējams iegūt visdažādāko antilopju sugu īpatņus, arī žirafes, leopardu, lauvu trofejas. Polijā iespējams nomedīt dambriežus, mežacūkas, stirnāžus, staltbriežus, āpšus un lapsas, bet Krievijas Karēlijas novadā vērot un nepieciešamības gadījumā šaut brūnos lāčus, vilkus, aļņus un mežacūkas, kā arī visu veidu pavasara putnus – medņu un rubeņu gaiļus, irbes, pīļtēviņus, zosis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+