×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Pavasara mūzikas akadēmija Rīgā

maksims_novikovs_4

No 3. līdz 16. martam Rīgā norisināsies jauns mūzikas festivāls “Pavasara mūzikas akadēmija”. 
3. martā to ar koncertu “Viator Dei” atklās Krievijas altists Maksims Novikovs un pazīstamā Latvijas ērģelniece Jevgeņija Ļisicina, kā arī Rīgas 6. vidusskolas koris.


 

Kā vēsta pasākuma organizētāji “Maxim Novikov Arts”, ērģelnieces Jevgeņijas Ļisicinas un altista Maksima Novikova radošā savienība ne vien piesaista izsmalcinātākās un prasīgākās publikas uzmanību, bet arī iedvesmo talantīgākos mūslaiku komponistus radīt aizvien jaunus šedevrus.

M. Novikovs ir Maskavā dzimis mūziķis, kurš vijoļspēles mācības uzsācis jau sešu gadu vecumā. Pēc studijām P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā, būdams slavenā meistara Jurija Bašmeta skolnieks, 
M. Novikovs saspēlējies ar Beļģijas, Ķīnas, Krievijas, Ukrainas un citu valstu simfoniskajiem orķestriem, tomēr ārkārtīgi daudz laika veltī muzicēšanai kamersastāvos. Īpašas radošas attiecības viņu saista ar Hačaturjana vārdā nosaukto trio, kas izveidots 1999. gadā un koncertējis Šveicē, Centrālajā un Dienvidamerikā, Lielbritā-
nijā, Austrālijā, Bulgārijā, Moldovā, Krievijā un Armēnijā.

Festivāla atklāšanas koncertā Latvijā pirmoreiz izskanēs armēņu komponista Vačes Šarafjana soloskaņdarbs altam “Vi O La 2”. Savukārt skaņdarbu “Path Towards This Moment” 
V. Šarafjans veltījis M. Novikova un J. Ļisicinas duetam, un šis būs viens no koncerta pasaules pirmatskaņojumiem. Koncertu turpinās ģeniālā Johana Sebastiana Baha korālis “Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ” J. Ļisicinas izpildījumā, bet Rīgas 6. vidusskolas skolēnu koris atskaņos Bruno Skultes skaņdarbu “Lūgšana”. Pievienojoties skolēnu korim, M. Novikovs un J. Ļisicina koncertu noslēgs ar vēl vienu pasaules pirmatskaņojumu – “Pirmā diena” ir Pāvela Karmanova darbs, speciāli komponēts Novikova un Ļisicinas radošajai sadarbībai.

Festivāla “Pavasara mūzikas akadēmija” ietvaros norisināsies vēl vairāki koncerti. Latvijas Universitātes Lielajā aulā 11. martā gaidāms koncerts “Tava sinestēzija”, kurā piedalīsies atzīti Latvijas, Armēnijas un Krievijas mūziķi – ērģelniece J. Ļisicina, Hačaturjana klavieru trio, apburošā Krievijas arfiste Valentīna Borisova un 
M. Novikovs.

 

Koncertu papildinās vizuālais vēstījums, ko radījis amerikāņu mākslinieks Kevorka Murada. Koncertā gaidāma arī Georga Pelēča klavieru kvarteta pasaules pirmizrāde.

 

Festivāla ietvaros 13. martā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē skanēs M. Novikova un vijolnieka Karena Šahgaldjana dueta koncerts “Duelis”, kurā vijoles un alta duetā skanēs programma, kas ietver gan vispāratzītus, slavenus mūzikas šedevrus, gan mazpazīstamus skaņdarbus.

Festivāla turpinājumā 14. martā LU Lielajā aulā un 16. martā Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” notiks Hačaturjana vārdā nosauktā trio koncerts, bet 15. martā klausītāji aicināti uz M. Novikova un arfistes V. Borisovas dueta “Stanza” koncertu RLB nama Zelta zālē.

 

Uzziņa

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās,

www.bilesuserviss.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+