×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Pavasara prieks puķu dobēs

pavasarapukes

“Ziemas beigās dārzkopja sirds kļūst nemierīga un nagi sāk niezēt – prasās pēc zemes. Pavasarim sākoties, saule dara savu, un pie mājas pakša dienvidu piesaulē jau pirmie ziediņi spraucas ārā. Sniegpulkstenītēm pievienojas zelta dzeltenās erantes, tad krāsu simfoniju spēlē baltie, zilie vai dzeltenie krokusi. Būs arī muskares, zilsniedzītes, mazie sīpol­īrisiņi, līdz ierodas dārza pavasara valdnieces – narcises un tulpes, fritilārijas.” jūsmo puķumīlis Jānis Rukšāns. Tāpēc arī ikvienam skaisto dārzu kopējam par prieku izdevniecība “Lauku Avīze” laidusi klajā viņa grāmatu “Pavasara puķes”.

Kas ir pavasara puķes? Tie ir dzīvespriecīgie krāsu brīži, kas var priecēt ikvienu dārzkopi pēc ilgās ziemas. Un pavasara puķes var būt ne tikai agras, bet arī ārkārtīgi daudzveidīgas. Lasītājs grāmatā atradīs starptautiski atzītā Latvijas selekcionāra Jāņa Rukšāna padomus par pirmo pavasara puķu audzēšanu, sēšanu, pavairošanu, kopšanu, mēslošanu, ziemošanu, kā arī kaitēkļu apkarošanu. Otrajā grāmatas daļā lasītājs atradīs Jāņa Rukšāna izvēlētās 14 skaistākās un interesantākās pavasara puķes, kas ik pavasari priecē arī paša selekcionāra ģimenes dārzu.

Jāatgādina, ka Jānis Rukšāns ir bioloģijas zinātņu doktors, kurš mūža garumā kolekcionējis sīpolaugus no visas pasaules un savā siltumnīcā audzē vairākus tūkstošus krokusu, tulpju, fritilāriju, vizbulīšu, erantu un daudzu citu sīpolpuķu sugas un šķirnes. Īpašs lepnums ir plašā krokusu kolekcija (lielākā pasaulē), kā arī paša selekcionētie cīrulīši, kuru vidū ir arī šķirne ar selekcionāra laulātās draudzenes Gunas vārdu. Viņai par godu nosaukta arī viena anemoņu šķirne un arī autora atklātā jaunā krokusu suga no Irānas.

 

Vairāk lasiet grāmatā “Pavasara puķes”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+