×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Pavasara saulgriežus sestdien ieskandēs Pokaiņos (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 21. martā plkst. 12 Pokaiņu mežs aicina uz pavasara Saulgriežu svētkiem, LA.lv pastāstīja Pokaiņu meža vides speciāliste Aina Veidemane.

Meža saulainākajās piekalnītēs jau zied pirmās vizbulītes, ir sācies pavasara atmodas laiks – pavasara saulgriežu un Lieldienu gaidīšanas laiks, tāpēc 21. martā visi laipni aicināti izbaudīt pavasari un svinēt svētkus Pokaiņu meža takās.

“Pasākuma laikā katram būs iespēja iziet īpašo saules apli un simboliski iedegt svecīti tajā, iešūpojot saulīti uz gaismu un saņemot tās siltumu sevī, jo saule dod dzīvību un auglību, bet zelta ola ir saules atmodas simbols. Būs arī Ugunsrituāls saulei un gaismai. Folkloras kopa “Leimaņi” aicinās kopā dziedāt, iet rotaļās, minēt mīklas,” stāsta Veidemane.

Pieredzē dalīsies dūla Dita Leinerte, savukārt Lauris Daņilovs stāstīs par saules cikla pavasara svētkiem.

Rīkotāji visiem sola sildīšanos pie svētku ugunskura pļaviņā pie Ozolkalna, smaržīgu Pokaiņu zāļu tēju ar medu un garšīgu spēka putru.

Ieeja pasākumā ar Pokaiņu meža ieejas biļetēm: pieaugušajiem – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,70 eiro; bērniem – brīvbiļete.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bus jau labi

Draugiem Facebook Twitter Google+