Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. janvāris, 2015
Drukāt

Pavasarī būs pieejams ES fondu atbalsts meliorācijas sistēmu atjaunošanai

Foto - Inita PuriņaFoto - Inita Puriņa

Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsts meliorācijas sistēmu pārbūvei un atjaunošanai varētu būt pieejams nākamajā projektu iesniegumu pieņemšanas kārtā šā gada aprīlī vai maijā, piektdien (LOSP) ikmēneša sapulcē teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš norādīja, ka ir panākta vienošanās ar Eiropas Komisiju (EK), ka atbalsts būs pieejams esošo meliorācijas sistēmu saglabāšanai, bet ne jaunu meliorācijas sistēmu izbūvei par ES fondu līdzekļiem. “Jauna meliorācija kā tāda nav iespējama. Kas attiecas uz rekonstrukciju, renovāciju, nu, kā lai es pasaku – esiet radoši,” sacīja Dūklavs.

Iepriekš Dūklavs intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja, ka Zemkopības ministrijas un EK viedoklis par meliorāciju Lauku attīstības programmā atšķiras. “Viņi [EK] mums pateica, ka Latvijā meliorāciju nevajag vispār, jo mēs ar to darot pāri dabai. Tagad esam vismaz nonākuši tiktāl, ka renovācijas un labošanas darbi būs iespējami,” sacīja ministrs.

Tāpat ziņots, ka EK Lauku attīstības programmā 2014.-2020.gadam viens no atbalsta pasākumiem ir paredzēts meliorācijai.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+