Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
23. janvāris, 2015
Drukāt

Pavasarī būs pieejams ES fondu atbalsts meliorācijas sistēmu atjaunošanai

Foto - Inita PuriņaFoto - Inita Puriņa

Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsts meliorācijas sistēmu pārbūvei un atjaunošanai varētu būt pieejams nākamajā projektu iesniegumu pieņemšanas kārtā šā gada aprīlī vai maijā, piektdien (LOSP) ikmēneša sapulcē teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš norādīja, ka ir panākta vienošanās ar Eiropas Komisiju (EK), ka atbalsts būs pieejams esošo meliorācijas sistēmu saglabāšanai, bet ne jaunu meliorācijas sistēmu izbūvei par ES fondu līdzekļiem. “Jauna meliorācija kā tāda nav iespējama. Kas attiecas uz rekonstrukciju, renovāciju, nu, kā lai es pasaku – esiet radoši,” sacīja Dūklavs.

Iepriekš Dūklavs intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja, ka Zemkopības ministrijas un EK viedoklis par meliorāciju Lauku attīstības programmā atšķiras. “Viņi [EK] mums pateica, ka Latvijā meliorāciju nevajag vispār, jo mēs ar to darot pāri dabai. Tagad esam vismaz nonākuši tiktāl, ka renovācijas un labošanas darbi būs iespējami,” sacīja ministrs.

Tāpat ziņots, ka EK Lauku attīstības programmā 2014.-2020.gadam viens no atbalsta pasākumiem ir paredzēts meliorācijai.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+