Latvijā

Pavasarī ir piemērotākais laiks kredītam jeb 3 varianti, kur prātīgi izmantot naudu pirms vasaras0

Garā ziema ir gandrīz aiz muguras un līdz ar pavasara atnākšanu mostas ne tikai daba, bet arī mūsu atliktās ieceres un sapņi. Patiesībā pavasaris ir ideāls laiks, lai apdomīgi paņemtu patēriņa vai ātro kredītu vismaz 3 nopietniem mērķiem. Kādiem?

1. Auto iegāde

Visvairāk automobiļu tiek iegādāts tieši pavasara beigās – to apliecinās visas līzinga kompānijas un auto saloni. Automašīnas vadīšana ziemā ir pārbaudījums pat pieredzējušiem autovadītājiem. Tāpat ziemas laikā bieži vien ērtāk ir pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Pavisam cita lieta ir vasarā, kad savs auto ir ne tikai veids, kā nokļūt no punkta A uz punktu B, bet arī sniedz lielisku iespēju ceļot kopā ar ģimeni. Jums ir radusies vēlēšanās aizbraukt uz atjaunoto delfināriju un Jūras muzeju Palangā vai pastaigāties pa Ventspils jūrmalu? Ar savu auto jau pēc pāris stundām jūs būsiet tur. Auto sniedz iespēju kļūt mobilam un nokļūt vajadzīgajā vietā tieši tad, kad jūs to vēlaties, tādēļ, ja jūs arvien vēl māc šaubas, vai jums vajag automašīnu – atmetiet tās!

Ko labāk izvēlēties – auto līzingu vai kredītu iegādei? Jāņem vērā, ka visbiežāk līzings tiek piedāvāts jaunam auto vai arī auto ar nelielu nobraukumu. Līzinga nosacījumi būs arī labvēlīgāki nekā kredīta nosacījumi – nav nepieciešama pirmā iemaksa 10 – 20 % apmērā no pirkuma summas.

Var izmantot tādu pakalpojumu kā patēriņa kredīts – īpaši, ja runa ir par lietota auto iegādi 3000 – 4000 eiro vērtībā. Bez šaubām, banka vai kredītkompānija pārbaudīs jūsu maksātspēju, taču, ja ir laba kredītvēsture, problēmas nevar rasties.

Ir vēl viens variants auto iegādei – paņemt ātro kredītu. Šis risinājums derēs gadījumā, ja, piemēram, līdz summai, kas nepieciešama auto iegādei, pietrūkst 500 – 1000 eiro un visa pārejā summa jau ir sakrāta. Atšķirībā no situācijas kāda bija dažus gadus iepriekš, tagad ātro kredītu kompānijas aizdod arī krietni lielākas summas, līdz pat 3000 eiro. Tomēr, ja tas ir jūsu pirmais ātrais kredīts – tad labāk izmēģināt šo pakalpojumu, aizņemoties nelielu summu, lai saprastu, cik viegli un laicīgi jūs spējat to atmaksāt.

2. Ceļojuma iegāde

Tie, kuri regulāri ceļo labi zina, ka labākais laiks, lai apmeklētu dienvidu kūrortus ir maija beigas. Pirmkārt, nav neciešams karstums, kas liek visu laiku pavadīt pie ūdens un pārvērš apskates objektu apmeklēšanu mokās.
Otrkārt, ir daudz lielāka viesnīcu izvēle nekā jūlijā un augustā, kad gandrīz visas labās vietas jau ir aizņemtas.
Treškārt, ceļojumu un viesnīcu izmaksas maijā ir par 30 – 40 % zemākas nekā vasarā. Ja augustā nedēļa Turcijā vienam cilvēku izmaksās 700 – 800 eiro, tad maijā tās pašas ekstras un serviss pieejams par 400 – 500 eiro. Maijā dienvidu kūrortos jau valda pilnvērtīga vasara, tādēļ, ja ir vēlēšanās sagādāt sev kvalitatīvu atpūtu, nevajag to atlikt uz vasaru.

Ja atpūtai pietrūkst finanšu līdzekļu, arī šajā gadījumā jums izlīdzēs patēriņa vai ātrais kredīts. Abu šo kredīta veidu priekšrocība ir tā, ka kreditors nepārbauda, kādam mērķim nauda tiek izlietota.

3. Dārzam, mājai un ģimenei

Kvalitatīvu mēbeļu iegāde vasarnīcai vai dārzam, vasaras namiņa īre Jūrmalā vai arī velosipēdi visai ģimenei ir tie mērķi, kam nevajag taupīt līdzekļus, jo daba un svaigs gaiss ir labākais, ko varat sniegt savai veselībai it īpaši pēc “ziemas miega”.

Arī šeit izdevumi var būt gana lieli. Labu dārza mēbeļu komplekts var maksāt 500 – 1000 eiro. Tikpat izmaksās arī velosipēdi ģimenei, savukārt, vasaras namiņš Jūrmalā pat vēl dārgāk. Ja jūsu gadījumā atpūtu ar velosipēdu vai jūras krastā katras brīvdienas ar uzviju kompensē labā pašsajūta un mundrums, tad ir jāizlemj, pie kā aizņemties nepieciešamo summu. Pieņemsim, ka esat nolēmis paņemt ātro kredītu 1000 eiro uz pusgadu. Ja šis būs jūsu pirmais kredīts, nosacījumi būs atviegloti un mēnesī maksāsiet aptuveni 220 eiro. Jo ilgāks laiks, no aizņemšanās sākuma būs pagājis, jo summa kļūs mazāka. Aizņemoties uz gadu, ikmēneša maksājums būs vien 125 eiro un pēc gada parāds būs pilnībā atmaksāts, tādējādi līdz nākamajai velosezonai jums būs par vienu nepiepildītu sapni mazāk!

LA.lv