×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. februāris, 2013
Drukāt

Pavasarī notiks putnu vērošanas sacensības “Latvijas valsts mežu Putnu rallijs”

Foto-LETAFoto-LETA

Maijā jau otro reizi Latvijas un citu valstu putnu vērotāji varēs piedalīsies putnu vērošanas sacensībās “Latvijas valsts mežu Putnu rallijs 2013”.

Gaidāmajām sacensībām pieteikt komandu iespējams jau tagad, liecina portāla “latvijasputni.lv” informāciju.

Putnu vērošanas sacensības, kuras jau otro gadu organizē AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Putnu fonds un “www.latvijasputni.lv”, šoreiz norisināsies 25.maijā un 26.maijā.

Pirms komandas pieteikšanas putnu vērošanas sacensībām “Latvijas valsts mežu Putnu rallijs 2013” iepriekš jāiepazīstas ar sacensību noteikumiem, kas atrodami portālā “latvijasputni.lv”. Piesakot komandu, būs jānorāda komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, komandas dalībnieku dzimšanas datums, mēnesis un gads, kā arī komandas dalībnieku e-pasta adreses un tālruņa numuri.

Komandas pieteikumus sacensībām iespējams sūtīt uz e-pasta adresi “funtaputni@gmail.com”.

Uz sacensībām komandām būs jāierodas 25.maijā plkst.10 “Latvijas valsts mežu” tūrisma un rekreācijas centrā “Spāre” – “Dumbri”, kas atrodas Talsu novada Ģibuļu pagastā.

Pirmās 24 stundu putnu vērošanas sacensības “Latvijas valsts mežu Putnu rallijs” notika pagājušā gada septembrī. Latvijas diennakts putnu rallijā dalībniekiem izdevās novērot 168 putnu sugas. Pērn par sacensību uzvarētājiem kļuva komanda “latvijasputni.lv”, kas bija vienīgā ar trīs, nevis četriem dalībniekiem. Šajā komandē piedalījās Kārlis Millers un divi augsta līmeņa eksperti no Somijas. Viņi novēroja 137 sugas.

Pirmajā putnu vērošanas rallijā bija aicināti piedalīties top Latvijas putnu vērotāji, pēc garākajiem reģistrētajiem novēroto putnu sarakstiem, kas reģistrēti “globaltwitcher”, kā arī divi dalībnieki no Somijas. Kopā sacensībās piedalījās četras komandas ar 15 dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+