×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Pavasarī uz nacionālajiem parkiem!

celvedis2_11

Idejas, kā iesākt ceļojumu gadu, palīdzēs gūt divi Latvijas lauku tūrisma asociācijā “Lauku ceļotājs” (LC) nesen tapuši ceļveži, kas iepazīstina ar nacionālajiem parkiem Latvijā un Baltijā. 


 

Par ”Nacionālie parki. Latvija”, tā veidotāji teic, ka tāda ”vēl nav pat igauņiem”. Izdevums lakoniski, taču reizē informācijas un faktu ziņā bagāti stāsta par Slīteres, Ķemeru, Gaujas un Rāznas nacionālajiem parkiem – kā turp tikt, ko redzēt, kādi ar tūrismu saistīti pakalpojumi pieejami. Doti aptuveni 200 apskates objektu – gan dabas, gan kultūrvēsturiesko – apraksti, ieskaitot nemateriālās kultūras un kulināro mantojumu. Paturot prātā, ka aizvien vairāk ļaužu lepojas ar GPS sistēmām, interesantākajiem objektiem dotas ģeogrāfiskās koordinātas. Tās lielākoties ir vietas, bez kurām attiecīgā nacionālā parka pilnvērtīga izzināšana nav iedomājama.
celvedis1_11

Līdzīgā stilā ieturēts arī ceļvedis ”Nacionālie parki. Igaunija. Latvija. Lietuva”. Tas aptver 14 nacionālos parkus, taču tipogrāfisko apsvērumu dēļ ceļveža detalizācijas pakāpe ir mazāka nekā iepriekš minētajam izdevumam. Toties Baltijas gadījumā dots daudz vairāk fotoilustrāciju. Ceļvežu sagatavotāji no ”Lauku ceļotāja” uzsver, ka visi uzskaitītie maršruti ir pašu testēti dabā, tomēr, ņemot vērā informācijas straujo novecošanu mūslaikos, būtu tikai prātīgi pirms braukšanas būtiskāko noskaidrot attiecīgo parku apmeklētāju vai tūrisma informācijas centros.

Latvijas un Baltijas valstu nacionālo parku ceļveži ir iegādājami LC birojā Kalnciema ielā Rīgā vai arī lejuplādējami LC mājas lapā internetā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+