×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Pavasarī Valmieras Drāmas teātris uz Rīgu vedīs izrādi “Meistars un Margarita”

Publicitātes (Matīsa Markovska) fotoPublicitātes (Matīsa Markovska) foto

Skats no Valmieras Drāmas teātra iestudējuma "Meistars un Margarita"

Martā un maijā Rīgā, Nacionālajā un Dailes teātrī būs unikāla iespēja noskatīties trīs Valmieras drāmas teātra lielās formas izrādes, LA.lv pavēstīja teātra Mārketinga nodaļas speciāliste Lija Ozoliņa.

Viesizrādes Rīgā ievadīs sava veida “mērnieku laiki” – izrāde “Lattia” Nacionālā teātra Lielajā zālē 30. martā. Laura Gundara lugā aprakstītie notikumi risinās 19. gadsima vidū Malienā, kad kroga saimnieks, latvietis Puriņu Kārlis ir nolēmis iemācīt vietējiem zemniekiem dziedāt korī. Tāpēc te ir divdesmitgadīgais tautasdziesmu entuziasts Cimzas Jānis, kuram jāspēj vienot zemnieki, kuri sākumā gatavi dziedāt tikai tāpēc, ka alus par brīvu. Te ir baltvācietis, krievs un latviešu meitene, kuras sirdi mēģinās iekarot gandrīz visi lugas varoņi. “Tas ir laiks, kad līdz nācijas apziņai ir stipri tālu, un attīstīt to ir liels varoņdarbs – brīvlaišana gan ir bijusi, taču kalpa dvēseles turpat vien palikušas,” uzsver Latvijā populārais kinorežisors Varis Brasla, kurš kopā ar diriģentu Jāni Ērenštreitu ilgi loloja šīs lugas ideju.

31. martā un 7. maijā Nacionālajā teātrī skolēniem un ģimenēm ar bērniem būs iespēja noskatīties krāšņo Annas Brigaderes lugas “Maija un Paija” uzvedumu (režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs). “Lugas sižets par čaklo un strādīgo meiteni Maiju un viņas slinko pusmāsu Paiju latviešu bērniem ir zināms kopš mazotnes, taču šo stāstu var lasīt ne tikai sadzīviskas pasaku realitātes, bet arī mitoloģiskā līmenī,” saka režisors. Dabas ciklu sakarības uz skatuves spilgti attēlotas šobrīd vadošās mākslinieces ne tikai Latvijas mākslas telpā, bet arī ārpus tās Katrīnas Neiburgas veidotajās Latvijas dabas video projekcijās.

Šajā lugā tikpat svarīgi kā zemes norises ir arī notikumi debesīs un zemzemē, tāpēc nokļūšana tajās un satikšanās ar Laimu ir viena no izrādes būtiskākajām līnijām.

Visambiciozākais šī pavasara Valmieras piedāvājums būs skatāms 24. , 25. un 26. maijā Dailes teātrī – Latvijā pirmo reizi iestudētais un skatītāju mīlestību jau iemantojušais režisores Indras Rogas jaunākais teātra ceļojums – Mihaila Bulgakova “Meistars un Margarita” – viens no 20. gadsimta izcilākajiem pasaules literatūras pieminekļiem. Režisore līdz pamatiem izpētījusi gan romāna tapšanu, gan pirmavotus un vēsturiskās sakritības, pati veidojusi dramatizējumu, īpaši uzsverot iepriekš iestudētā “Zojas dzīvokļa” un “Meistara un Margaritas” pēctecību gan tēlu izveidē un aktieru izvēlē, gan telpas izmantojumā.

Tradicionālās Rīgas viesizrādes šogad augustā nebūs tik plašas kā ierasts, jo Valmieras teātris vasarā gatavojas unikālam notikumam – Valmieras vasaras teātra festivālam, līdz ar to šos lielās formas iestudējumus piedāvā nepalaist garām pavasarī, norādīja Ozoliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+