Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
17. aprīlis, 2016
Drukāt

Pavasarīgās bučas. Bučojieties uz veselību!

Pielabināšanās Rīgas kanālmalas bebram, lai viņš negrauž pilsētas dižkokus. Foto - Anda KrauzePielabināšanās Rīgas kanālmalas bebram, lai viņš negrauž pilsētas dižkokus. Foto - Anda Krauze

Saulīte tik spilgti iesilda dabu un mūsu attiecības, ka arvien biežāk gribas samīļot tuviniekus, draugus.

Un kāpēc gan to nedarīt? Kādā 18. gadsimta “Sievišķu rokas grāmatā” skaidrots, kas ir buča: “Skūpsts jeb buča, saukts arī šmauksts, ir no mīlestības cēlusies un viņā iedegusies tāda lūpu satikšanās, kur divu personu mutes top tik cieši viena otrai piespiestas, ka viņu lūpas pie to atvilkšanas izdod īstu un skaidri sadzirdamu paukšķi, kas abpusīgu patiku nozīmē.” Turklāt bučas uzlabo veselību un izskatu – palīdz novājēt (trīs kvēli skūpsti dienā, un par vienu kilogramu mazāk!), skūpsti ir lieliski sejas muskuļu stiprinātāji, tie ir iedarbīgs pretsāpju līdzeklis (īpaši, ja bučo mīļoto cilvēku, kas ar savu enerģētiku tevi atslābina). Skūpsti ir unikāls pretstresa līdzeklis, jo skūpstoties organismā izdalās laimes hormoni un stresa hormoni iet bojā. Ģenētiķi pat apgalvo, ka tie, kas skūpstās katru dienu, dzīvojot par pieciem gadiem ilgāk.

 

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (57)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+