×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

“Mūs apšauda visu laiku.” Ata Klimoviča reportāža no Ukrainas (13)

1. "Mūs apšauda visu laiku."

1no5
Trīs gadi karā nav spējuši salauzt Lilijas jeb Pūces (segvārds) gribu sagaidīt uzvaru frontē.Trīs gadi karā nav spējuši salauzt Lilijas jeb Pūces (segvārds) gribu sagaidīt uzvaru frontē.

Vajag mazāk nekā sešas stundas, lai no Ukrainas galvaspilsētas sasniegtu Donbasa pilsētu Kostjantiņivku, nieka sešdesmit kilometru attālumā no Doņeckas. Ātrvilciens “Intercity”, kuram līdzīga Baltijas valstīs pagaidām vēl nav, brīžiem skrien ar ātrumu 150 – 160 kilometru stundā, ļaujot ātri nokļūt atšķirīgā realitātē – pēc Kijevas šīs nelielās pilsētas stacijas apkārtne ir kā vecs un bēdīgs stāsts. Pat gaiss šķiet sastāvējies, un ne jau tādēļ, ka nav vēja un cepina spēcīga maija saule. Postpadomju, pēckara un bezcerības sajaukums. Skumjas pārņem jau uzreiz pēc nokāpšanas uz perona. Daži taksisti piedāvājas aizvest uz Doņecku, Slavjansku vai kādu citu pilsētu, nedaudzos atbraucējus cītīgi nopēta trīs militārās policijas pārstāvji. Ausis vīst, dzirdot blakus kādu pilngadību nesen sasniegšu meiteni, kura, šķiet, nemāk ne teikumu pateikt bez nolamāšanās. Divas koku pavēnī sēdošas sievietes, kas pārdod dzelteno presi un magnētiņus ar blāvām pilsētas fotogrāfijām, aicina kaut ko iegādāties. Atrunājoties solos to izdarīt pirms prombraukšanas.

 1. "Mūs apšauda visu laiku."
 2. Pūces joņojošajā "Pajero"
 3. "Līdz karam biju absolūti laimīgs cilvēks"
 4. Pozīcijas ogļu šahtas drupās
 5. Rūpes par zobiem un radio

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Izturību Ukrainas karavīriem, karojot pret ļaunumu un korumpēto ruslalandi, kura vēlas savu infekciju izplatīt pa visu pasauli! Paldies par rakstu!

  • А Российских войск там нет! А вот зла и коррупции на постмайданной Укрине стало даже больше, чем при Януковиче. Новые «херои» воруют вообще безо всякого стеснения.

 2. Lai dievs pasarģà visus no tà kas saucàs karß.

 3. Skatos,kremļa sučaras jau darbā.

 4. poroš pasutijis kārejo vaimanu rakstu un atis cītigi cenšas atpelnit savus 30 grašus

 5. Un ko Kļimovičs ar šo raklstu gribēja pavēstīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+