Kultūra
Māksla

Pāvela Hafizova “mākoņu eksperiments” gūst atzinību Venēcijas modernās mākslas izstādē0

Publicitātes foto

Venēcijas 13. modernās mākslas izstādē “Arte Laguna Prize” latviešu gleznotājam Pāvelam Hafizovam piešķirta veicināšanas balva. Izstādē eksponēti četri darbi no viņa jaunākās gleznu kolekcijas “AIR 2.0 – Paralēlās realitātes”, un tie apskatāmi līdz 25. aprīlim.

“AIR 2.0 – Paralēlās realitātes” ir mākslinieka Pāvela Hafizova radītā gleznu kolekcija, no kuras izvēlētas četras gleznas dalībai prestižajā modernās mākslas izstādē “Arte Laguna Prize”. Starp 8 000 mākslas darbiem no visas pasaules fināla izstādei gleznošanas kategorijā tika atlasīti 30 labāko mākslinieku darbi, tai skaitā arī P. Hafizova gleznas, kuras māksliniekam nodrošinājušas veicināšanas balvu un mentoru atbalstu. Eļļas gleznās galvenais motīvs ir mākonis, kuru mākslinieks uztver kā īpaši noslēpumainu objektu. Visi gleznotie mākoņi ir mākslinieka iztēles auglis, kas radīts viņa studijā, nevis atrodoties dabā. Tomēr, lai radītu šos brīnišķīgos darbus un izprastu mākoņu nianses, pavadīts ne mazums laika vērojot tos dabā un iedvesmojoties kā no fotogrāfijām, tā arī no video materiāliem.

Pāvels atzīst: “Viss mākoņu stāsts ir liels eksperiments par to, vai ir iespējams veidot savu realitāti, uzlauzt sistēmu un arī atrast atbildi uz to, kāpēc vispār šeit vajadzīga māksla un mākslinieki. Šis eksperiments brīžiem ir diezgan sāpīgs, brīžiem gribas mest visu pie malas, bet šobrīd ir neizmērojams gandarījums par paveikto un par to, ka šīs gleznas ir līdzās trīsdesmit pasaulē labākajiem modernās mākslas pārstāvju darbiem. Esmu pārsteigts, bet vienlaikus priecīgs, ka žūrija izvēlējusies veselus četrus darbus no mana “mākoņu eksperimenta”, jo tas ir lielākais fināla darbu skaits vienam māksliniekam šajā festivālā.”

“Arte Laguna Prize” ir modernās mākslas izstāde – festivāls, kas norisinās jau 13 reizi. Tajā aplūkojamas glezniecības, tēlniecības, instalāciju, dizaina, digitālās un foto, kā arī performances mākslas darbi no vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Mākslas darbi tiek vērtēti divās kārtās un atbilstošajās kategorijās. Šī gada gleznošanas kategorijas žūrijas sastāvā bija Maskavas modernās mākslas muzeja direktors un Krievijas Mākslas akadēmijas prezidija loceklis Vasīlijs Cereteli un Mart muzeja galvenā kuratore Itālijā Alessandra Tiddia. Festivālu organizē Itālijas Kultūras asociācija MoCa (Modern Contemporary Art). Izstāde norisinās Venēcijā no 31. marta līdz 25. aprīlim.

Jau tuvākajā nākotnē plānots gleznu kolekciju “AIR 2.0 – Paralēlās realitātes” eksponēt arī Rīgā, norises vieta, gan, vēl nav izvēlēta.

Pāvels Hafizovs ir gleznotājs no Latvijas, kas glezniecībai nopietni pievērsies 2013. gadā un profesionālās iemaņas apguvis pašmācības ceļā. Šajā laikā ir tapušas divas gleznu kolekcijas un viņa darbi atrodami vairākās privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Francijā, Šveicē, Ukrainā un Krievijā.

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
VIDEO. Iznācis filmas “Jelgava 94” treileris. Pirmizrāde jau nākamnedēļ
2 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Jaunības aizlauztie spārni. Maijai Kreklei jauns romāns “Klusums izmisīgs”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Eiropas Kultūras mantojuma dienas – interesantāko notikumu izlase
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
Lai jūrkant’ netrūkst dzīvīguma! Ciemos pie Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma glabātājas
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Kamēr politiķi domā, fani bauda lielo rallijkrosu
44 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
3 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Bandinieki politiskajā šahā
48 minūtes