Ekonomika
Bizness

Pavērsiens atceltajā “Olainfarm” sapulcē: ievēlē padomi, kuru vadīs Gundars Bērziņš0


Olainē notiek “Olainfarm” akcionāru sapulce.
Olainē notiek “Olainfarm” akcionāru sapulce.
Foto: LETA

Atceltajā zāļu ražotāja AS “Olainfarm” sapulcē pirmdien ievēlēta jauna padome, kuru vadīs ekonomists Gundars Bērziņš, aģentūru LETA informēja sapulcē ievēlētais padomes priekšsēdētājs.

Sapulcē piedalījās akcionāri, kuriem kopumā pieder vairāk nekā 61% akciju, informēja Bērziņš.

Padomes sastāvā ir arī Jānis Buks, Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers.

Sapulce pirmdien norisinājās par spīti tam, ka “Olainfarm” valde to atsauca. Sapulce notika melnā autobusā pie ieejas uzņēmumā, un tajā piedalījās padsmit akcionāru.

Patlaban “Olainfarm” padomē strādā Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, vecākā meita Irina Maligina.

Darbu sāks tikai pēc Uzņēmumu reģistra lēmuma

Pirmdien pie zāļu ražotāja AS “Olainfarm” ieceltā uzņēmuma padome pirms sava darba uzsākšanas sagaidīs Uzņēmumu reģistra (UR) lēmumu, šodien žurnālistiem sacīja jaunieceltās padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.

Kā norādīja padomes loceklis Kārlis Krastiņš, patlaban juristi strādā pie dokumentu sagatavošanas un tuvākajā laikā daļas akcionāru lēmums tiks iesniegts UR.

Šodien jaunieceltās padomes sasaukto preses konferenci apmeklēja arī līdzšinējais “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis.

Uz aģentūras LETA jautājumu, vai viņš pieļauj iespēju, ka UR pieņem pozitīvu lēmumu un šodien ieceltā padome tiek apstiprināta, Krieķis sacīja, ka pieļauj šādu iespēju, jo viņam ir liela pārliecība par UR atsevišķu personu korumpētības līmeni.

Par Gundaru Bērziņu, AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju:

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš
Foto: Edijs Pālens/LETA

LU prof. Gundars Bērziņš ir ne tikai LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns, bet arī “SSE Rīga Foundation” valdes loceklis un LU studentu Biznesa inkubatora padomes loceklis.

Iepriekš ieņēmis Latvijas Universitātes Kanclera amatu. Pērn G.Bērziņš ir ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondetājlocekli.

Gundars Bērziņš ir ieguvis doktora grādu vadības zinātnē un kā vadošais pētnieks piedalījies daudzos pētniecības projektos, ir starptautisku zinātnisko publikāciju autors. Kā eksperts piedalījies LZP un starptautiskajos projektos un programmās.

Pēdējo sešu gadu laikā publicējis 23 zinātniskos rakstus starptautiskos recenzētos izdevumos, no tiem 11 ir iekļauti SCOPUS vai Web of Science.

G. Bērziņš ir arī viens no Latvijas jaunās paaudzes pētniekiem, kura zinātnisko interešu lokā ir uzņēmējdarbības stratēģijas un reģionālā politika. Viņa kaislība ir stratēģijas un stratēģiskās domāšanas nozīme biznesā.

Par savu misiju uzskata sabiedrības izglītošanu un dalīšanos ar zināšanām. Ir desmitiem populārzinātnisku publikāciju autors un bieži kā lektors un eksperts uzstājas publiskos pasākumos, kā arī masu medijos.

Ar referātiem uzstājies starptautiskās zinātniskās konferencēs un kongresos, kā arī nacionāla mēroga forumos, ir IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa Sociālo zinātņu sekcijas vadītājs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirmdien uz “Olainfarm” valdes atcelto akcionāru ārkārtas sapulci ir ieradušies vairāki kompānijas akcionāri, kā arī ir ieradušies policijas darbinieki un pie “Olainfarm” ieejas ir virkne apsardzes darbinieku.

Tostarp ir ieradusies “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm”, kuras īpašnieces vienādās daļās ir Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina, valdes priekšsēdētāja Milana Beļeviča, kā arī Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.

“Olainfarm” pārstāve Dana Hasana aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmumam nav pamata tā teritorijā ielaist cilvēkus, kuri nav “Olainfarm” darbinieki, jo akcionāru sapulce tika atcelta.

Tāpat ziņots, ka “Olainfarm” valde paziņojusi, ka ir atcēlusi 1.aprīlī plānoto akcionāru ārkārtas sapulci, jo, pārbaudot akcionāru sarakstus, atklājies, ka pieprasījumam par tās sasaukšanu, ko izteica Saveļjeva un Baldere-Sildedze, nav juridiska pamata, proti, pieprasījumu parakstījušās personas nav “Olainfarm” akcionāri un neatrodas uzņēmuma akcionāru reģistrā.

Savukārt “Olmafarm” aicinājis akcionārus ierasties uz iepriekš izsludināto akcionāru ārkārtas sapulci 1.aprīli, norādot, ka “Olainfarm” valde ir pakļāvusies padomes nelikumīgam spiedienam un, klaji ignorējot normatīvus, publiskojusi paziņojumu par akcionāru sapulces atsaukšanu.

Tikmēr “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA uzsvēra, ka kompānija aicina akcionārus “neļauties dezinformācijai un nepiedalīties reideru organizētā mēģinājumā ieviest haosu vienā no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem”.

Krieķis pauda uzskatu, ka, izplatot aicinājumu rīkot prettiesisku akcionāru sapulci, notiek darbība to personu interesēs, kuras faktiski jau iegādājušās divu “Olainfarm” mantinieču akcijas, ar mērķi aizmuguriski sagrābt varu uzņēmumā. “Šāda rīcība ir pretēja gan Valērija Maligina pēdējai izteiktajai gribai, gan arī klaji ignorē akciju sabiedrības valdes vienbalsīgi pieņemto lēmumu,” viņš sacīja.

“Olainfarm” akcionāri ārkārtas sapulcē 1.aprīlī plānoja lemt par izmaiņām padomes sastāvā – akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā iekļauti jautājumi par padomes vēlēšanām, par atlīdzības noteikšanu padomes locekļiem, kā arī par revīzijas komitejas atsaukšanu, jaunas revīzijas komitejas ievēlēšanu un atlīdzības noteikšanu revīzijas komitejas locekļiem.

Saistītie raksti
Akcionāru strīdu dēļ birža “Nasdaq Riga” no 1.aprīļa apturējusi tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Tirgotājs maldina pircējus ar preču cenām. PTAC piemēro 20 000 eiro sodu
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kāpēc nav svarīgi, kurš pirmais atklājis 5G staciju vai 5G internetu
21 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Jauni autovadītāji un veci auto: apkopoti dati par negadījumiem bez OCTA
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu 1
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
1 stunda