Latvijā
Novados

Pavērsiens Lielvārdes 200 miljonu eiro vekseļa lietā: 6 aizdomās turamie 1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Publicitātes foto

Kriminālprocesā par Lielvārdes 200 miljonu eiro lielu vekseli Valsts policija aizturējusi sešas personas – trīs sievietes un trīs vīriešus, aizdomās par krāpšanas mēģinājumu lielā apmērā.

Visas aizturētās personas jau nākamajā dienā tika atzītas par aizdomās turētām. Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

8.jūnijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas aizdomās par krāpšanas mēģinājumu lielā apmērā aizturēja sešas personas – 1960., 1972., 1959.gadā dzimušas sievietes un 1976., 1959. un 1977.gadā dzimušus vīriešus.

Aizturēšana tika veikta 2015.gada 17.martā uzsāktā kriminālprocesa ietvaros par to, ka 2015.gada novembrī Lielvārdes domes priekšsēdētājs iesniedza Valsts kasē iesniegumu ar lūgumu izsniegt avala vēstuli aizdevumam 200 miljonu eiro vērtībā Lielvārdes novada pašvaldības darījumam, kas nav noticis.

Izmeklēšanas laikā veiktas 15 sankcionētas kratīšanas, kurās izņemta datortehnika, datu nesēji un dokumenti.

Jau ziņots, ka toreizējais Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš (Vidzemes partija) 2015.gada 24.novembrī vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja “parādzīmi” par 200 miljoniem eiro, pašvaldība 2015.gada nogalē vērsās tiesībsargājošās iestādēs ar prasību izvērtēt Āboliņa rīcības tiesiskumu.

2015.gada decembra sākumā tapa zināms, ka Āboliņš Valsts kasē iesniedzis iesniegumu, kam pievienots vekselis par 200 miljoniem eiro.

Ņemot vērā minēto, Lielvārdes novada dome anulēja Āboliņa paraksta tiesības, savukārt pats Āboliņš atkāpās no amata.

Bijušais domes priekšsēdētājs aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka, noslēdzot vērienīgo darījumu, Lielvārdes pašvaldība būtu ieguvusi papildu līdzekļus, kas tiktu investēti novada attīstībā. Pēc viņa teiktā, darījumam nav nekādu nosacījumu, nebūtu nepieciešams ņemt aizdevumus, jo, ja vekselis tiktu parakstīts, tam klāt būtu līgums par finansējumu – alternatīvā finansējuma piesaistīšanu.

LA.lv