Ekonomika

Pāvesta vizīte Latvijā: uzņēmējus aicina saskaņot suvenīru izgatavošanu3


Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Foto – LETA/EPA

Līdz pāvesta Franciska vizītei Latvijā ir atlikuši mazāk nekā četri mēneši – tā notiks 24.septembrī. Tiem uzņēmējiem, kas ir iecerējuši izgatavot suvenīrus ar pāvesta attēlu vai ģerboni, vērts zināt, ka tā izmantošana ir jāsaskaņo ar vietējo pāvesta vēstniecību (nunciatūru) vai Vatikāna Valsts sekretariātu, tā portālu “La.lv” informēja Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs.

Romā un Vatikānā suvenīru veikalu plauktos gandrīz ikviens būs redzējis priekšmetus, kurus rotā pāvesta attēls vai ģerbonis. Arī reizēs, kad pāvests apmeklē kādu valsti, vietējie ražotāji sagatavo suvenīrus ar Vatikāna simboliku. Diemžēl Vatikāna Valsts sekretariāta redzes lokā ir nonākušas arī tādas situācijas, kad pāvesta attēli un viņa, kā arī Vatikāna valsts simboli, īpaši peļņas nolūkos, ir izmantoti ļaunprātīgi un nelegāli. Šī iemesla dēļ Vatikāna valsts sekretariāts pirms gada ir izstrādājis dokumentu par pāvesta attēla un/vai ģerboņa izmantošanu, kas gaidāmās pāvesta vizītes kontekstā ir kļuvis aktuāls arī Latvijā.

Saskaņā ar šīm vadlīnijām, – lai izmantotu pāvesta attēlu vai ģerboni, ir nepieciešama vietējās pāvesta vēstniecības (nunciatūras) autorizācija. Lai to saņemtu, pāvesta vēstniecībā (nunciatūrā) ir jāiesniedz: dati par personu, kas pāvesta attēlus un/vai simboliku izmantos; lietojuma priekšmets un plānoto aktivitāšu apraksts; aktivitāšu teritoriālais apgabals; aktivitāšu ilgums; tirāža un produktu izplatīšanas kanāli (ja tiek plānota kādu produktu ražošana); finansiālie elementi: cena un samaksas nosacījumi. Pāvesta pārstāvis – apustuliskais nuncijs – Baltijas valstīs, ar kuru jāsazinās arī Latvijas suvenīru ražotājiem, ir arhibīskaps Pedro Lopess Kintana Lietuvā.

Saistītie raksti

Pāvests Francisks Latviju apmeklēs šā gada 24. septembrī. Plānots, ka vizītes laikā viņš tiksies ar Valsts prezidentu un Latvijas augstākajām amatpersonām, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Domā, kā arī svinēs Svēto Misi Aglonas svētvietā. 22. un 23. septembrī pāvests viesosies Lietuvā, bet 25. septembrī dosies uz mūsu Ziemeļu kaimiņzemi – Igauniju.

Pāvesta vizītes sagatavošanas darbiem var sekot līdzi mājas lapā PavestsLatvija2018.lv, kā arī Facebook, Twitter un Youtube kontā „PāvestsLatvija2018”.

 

LA.lv