Latvijā
Sabiedrība

Pāvesta vizītei – savs logo ar Aglonas brīnumdarītājas Dievmātes tēls0

Pirms gaidāmā pāvesta Franciska Latvijas apmeklējuma, kas plānots 24. septembrī, Vatikāns ir apstiprinājis oficiālo vizītes logo un moto.

Logo ir ietverts Aglonas brīnumdarītājas Dievmātes tēls uz Latvijas kontūras kopā ar informējošu uzrakstu. “Logo izceļ pāvesta Franciska vizītes Latvijā vēsturisko un garīgo nozīmi,” skaidro Katoļu informācijas centrs. “Logo rakstītie vārdi “Rādi, ka esi Māte!” latviešu un latīņu valodā izsaka šā vēsturiskā notikuma garīgo nozīmi un ir aizgūti no senas un iemīļotas liturģiskās himnas “Ave Maris Stella”,” akcentē Katoļu informācijas centra vadītāja Ingrīda Lisenkova. “Tāpat šis himnas teikums “Monstra te esse Matrem” ir iegravēts zem Aglonas Dievmātes svētgleznas.”

Logo ir veidojusi dizainere Līga Krēže. Viņa priecājas par skaisto pieredzi, taču uzsver, ka bijusi tikai izpildītāja, bet ideja, kam jābūt attēlotam logo, nākusi no Latvijas katoļu bīskapiem.

Logo tiks izmantots gan plakātos par pāvesta vizīti, gan citos informācijas līdzekļos.

Vatikāns apstiprinājis arī pāvesta vizītes logo Lietuvā un Igaunijā. Lietuvā galvenie logo elementi ir: krusts, Svētā Gara dvesma un moto “Kristus Jēzus – mūsu Cerība”.

Igauņi izvēlējušies pāvesta vizītes moto rindas no igauņu garīgās folkloras dziesmas “Mosties, mana sirds”, bet logo attēlo igauņu zemi, kas rotāta Vatikāna karoga krāsās: dzeltenā un baltā, un uz tās redzams arī smaidošs pāvests Francisks.

Katoļu informācijas centrs publicējis arī Pāvesta attēla un/vai ģerboņa izmantošanas principus un vadlīnijas. Piemēram, suvenīru ražotājiem jāņem vērā, ka pāvesta attēlu un ģerboni bez atbilstošas autorizācijas liegts izmantot jebkādos komerciālos nolūkos.

LA.lv