×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. decembris, 2012
Drukāt

Pāvests aicina steidzīgajā dzīvē atrast laiku un vietu Dievam

popeafp_9421872

Romas katoļu pāvests Benedikts XVI uzrunā Ziemassvētku dievkalpojumā Vatikānā aicināja kristiešus mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā atrast laiku un vietu Dievam.

“Vai mēs novēršamies no paša Dieva? Šeit viņam nav vietas. Pat mūsu jūtās un vēlmēs viņam nav vietas,” sacīja pāvests, vainojot mūsdienu sabiedrības apsēstību ar ātrumu un personīgām ambīcijām.

“Jo ātrāk mēs varam pārvietoties, jo efektīvākas ir mūsu ierīces, jo mazāk mums ir laika. Un Dievs? Jautājums par Dievu nekad nešķiet steidzams. Mūsu laiks vienmēr ir pilnībā aizpildīts,” sacīja pāvests.

“Mēs vēlamies paši sevi. Mēs vēlamies to, ko varam sagrābt, mēs vēlamies laimi, kas ir rokas stiepiena attālumā, mēs vēlamies, lai mūsu plāni un nodomi piepildās. Mēs esam tik pārpildīti paši ar sevi, ka nav atlikusi vieta Dievam. Un tas nozīmē, ka nav arī vietas kādam citam – bērniem, nabadzīgajiem, nepazīstamajiem,” sacīja pāvests, aicinot ticīgos pārdomāt savu attieksmi pret bezpajumtniekiem, bēgļiem un migrantiem.

Pāvests Benedikts XVI uzrunā arī atzina, ka reliģija dažkārt tikusi ļaunprātīgi piesaukta un bijusi par iemeslu vardarbībai un kariem, taču uzsvēra, ka ticība bieži arī bijusi īsts samierināšanās dzinulis.

“Reliģija var kļūt samaitāta, kad cilvēki domā, ka viņi Dieva ceļu ir ņēmuši paši savās rokās un padarījuši Dievu par savu privātīpašumu.”

“Monoteisms, ticība vienam Dievam, tiek dēvēta par iedomību, iemeslu neiecietībai, jo pēc savas būtības tā apgalvojot, ka tā ir vienīgā patiesība un tiecas uzspiest sevi ikvienam. Kaut arī nav noliedzams, ka vēsturē reliģija tikusi ļaunprātīgi izmantota, taču nav taisnība, ka Dieva noliegšana novedīs pie miera. [..] Gadsimtu gaitā reliģija bijusi arī patiess samierināšanas un labestības dzinulis,” sacīja pāvests.

Pāvests Ziemassvētku dievkalpojumā aizlūdza par izraēliešiem un palestīniešiem, novēlot, kaut viņi spētu dzīvot mierā, kā arī aizlūdza par mieru Libānā, Sīrijā un Irākā.

“Aizlūgsim šajā laikā par cilvēkiem, kas tur šobrīd dzīvo un cieš. Aizlūgsim par mieru šajā zemē. Aizlūgsim, lai palestīnieši un izraēlieši būtu spējīgi dzīvot mierā un brīvībā,” sacīja pāvests.

Ziemassvētku dievkalpojums parasti tiek rīkots pusnaktī, taču šogad tas sākās divas stundas agrāk, lai pārmērīgi nenogurdinātu 85 gadus veco pāvestu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+