×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Pāvests aicina uz dialogu ar musulmaņiem un ateistiem

Foto - AFPFoto - AFP

Uzrunājot vēstniekus, pāvests Francisks nācis klajā ar aicinājumu katoļu baznīcai “intensificēt” dialogu ar islāmu un neticīgajiem.

“Ir svarīgi intensificēt dialogu starp dažādām reliģijām un, manuprāt, īpaši dialogu ar islāmu,” sacīja jaunais katoļu baznīcas galva. “Svarīgi arī intensificēt kontaktus ar neticīgajiem, lai pārsvaru negūtu domstarpības, kas mūs šķeļ un sāpina, bet gan drīzāk griba veidot patiesas draudzības saites.” Francisks uzsvēra, ka vēlas “celt tiltus, kas vieno visus cilvēkus”, norādot, ka viņam personīgi tas esot īpaši svarīgi, pateicoties viņa itāļu imigranta saknēm. “Šis dialogs starp vietām un kultūrām, kuras šķir milzu attālumi, man nozīmē daudz,” atzina pāvests.

Vienlaikus Francisks atgriezās pie sava priekšteča Benedikta XVI iecienītās tēmas – pēc viņa domām, pārliekā Eiropas sekulārisma. “Mūsdienu garīgā nabadzība ir tas, kas īpaši smagi nomoka tā dēvētās bagātās valstis,” norādīja baznīcas galva, piebilstot, ka tas apdraudot “tautu līdzāspastāvēšanu”. Franciska priekštecis Benedikts XVI tika uzskatīts par musulmaņiem naidīgi noskaņotu pāvestu. Gandarījumu par jaunā katoļu pontifika stāšanos amatā paudusi kā Islāma sadarbības organizācija (ISO), kurā ietilpst 57 valstis, tā arī centrālā sunnītu studiju centra “Al Azhar” pārstāvji. Saūda Arābijā bāzētās ISO priekšsēdētājs Ekmeledins Ihsanoglu šomēnes pauda cerību, ka “attiecības islāma un kristietības starpā atgūs sirsnību un patieso draudzīgumu”. Savukārt “Al Azhar” imama padomnieks starpreliģiju dialoga jautājumos Mahmuds Azabs Kairā sacīja: “Tiklīdz būs manāma jauna politika, mēs atsāksim dialogu ar Vatikānu.”

Benedikts izpelnījās skarbu kritiku vēl sava pontifikāta sākumā, kad viņš kādā uzrunā citēja Bizantijas imperatora vārdus, ka musulmaņu pravietis Muhameds ir kara kurinātājs, kurš izplata ļaunas mācības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+