Uncategorized

Pāvests aicina uz kristiešu un musulmaņu harmoniju Tuvajos Austrumos 0

Romas katoļu pāvests Benedikts XVI sestdien, 15.septembrī, aicināja Tuvo Austrumu kristiešus un musulmaņus izveidot harmonisku un plurālistisku sabiedrību, kurā tiek ievērota ikviena cilvēka cieņa un tiek garantētas tiesības lūgt Dievu.

Runājot ar politiskajiem un reliģiskajiem līderiem vizītes otrajā dienā Libānā, viņš uzsvēra, ka cilvēkiem ir jānoraida atriebība, jāatzīst savas kļūdas un jāpiedod otram.

“Kāpēc Dievs izvēlējās šīs zemes? Kāpēc to dzīve ir tik nemierīga?” vaicāja pāvests. “Manuprāt, Dievs izvēlējās šīs zemes būt par piemēru, apliecināt pasaulei, ka ikvienam vīrietim un sievietei ir iespējas konkrēti realizēt savas ilgas pēc miera un izlīgšanas. Šī tiekšanās ir daļa no Dieva mūžīgā plāna, un viņš to ir dziļi iedvesis cilvēka sirdī.”

Pēc viņa teiktā, apstākļi miera veidošanai ir jābalsta uz cilvēka cieņu.

Nabadzība, bezdarbs, korupcija, kaitīgi ieradumi, ekspluatācija un terorisms “ne tikai rada nepieņemamas ciešanas upuriem, bet arī ievērojami noplicina cilvēka potenciālu. Mēs riskējam kļūt par vergiem ekonomiskai un finansiālai mentalitātei, kas “būt” aizvietos ar “piederēt”,” sacīja pāvests.

LA.lv