Pasaulē
Eiropa

Pāvests aicina uz mieru un dialogu 16

Foto – AFP/LETA

Uzstājoties ar savu tradicionālo Ziemsvētku uzrunu “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”), Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks aicināja uz mieru Jeruzalemē un uz dialoga atjaunošanu Tuvajos Austrumos.

Uzrunājot vairākus desmitus tūkstošus ticīgo, kas bija pulcējušies Vatikāna Svētā Pētera laukumā, pāvests norādīja uz pieaugošo spriedzi starp palestīniešiem un izraēliešiem, taču pauda cerību, ka Tuvajos Austrumos virsroku gūs griba uz dialogu un ka beidzot būs iespējams rast risinājumu sarunu ceļā, kas ļautu savstarpēji saskaņotās un starptautiski atzītās robežās mierīgi līdzās pastāvēt divām valstīm.

Ar šo aicinājumu pāvests nācis klajā brīdī, kad palestīniešu un izraēliešu attiecībās jaunu saasinājumu izraisījis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu. Katoļu baznīcas galva savā uzrunā pieminēja arī citas konfliktu plosītās valstis – Sīriju, Irāku, Jemenu, Dienvidsudānu, Somāliju, Burundi, Kongo Demokrātisko Republiku, Mjanmu, Ukrainu un Venecuēlu, atzīstot, ka šobrīd “mūsu pasaulē pūš kara vēji un ka novecojušais attīstības modelis turpina atražot cilvēcisko, sabiedrisko un vides pagrimumu”.

LA.lv