×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Pāvests: alkatība tuvina pasauli pastardienai (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas galvaspilsētā Romā notiekošajā pārtikas jautājumiem veltītajā starptautiskajā konferencē Romas katoļu baznīcas pāvests Franciskis nācis klajā ar skarbu brīdinājumu, ka pasaules līderu alkatība tuvina pasauli pastardienai.

“Dievs vienmēr piedod, bet zeme tā nedara,” ANO Pārtikas aģentūras un Pasaules veselības organizācijas kopīgi rīkotajā konferencē paziņoja Francisks, nosodot pasaules līderus, kuri zemes resursus izmanto personīgās peļņas gūšanai, nevis, piemēram, nabadzības un bada likvidēšanai.

15 minūšu garajā uzrunā konferencē, kurā piedalījās pārstāvji no aptuveni 190 valstīm, pāvests norādīja, ka “pasaule pievērsusi pārāk mazu vērību tiem, kuri ir izsalkuši”. Kaut arī statistikas dati liecina, ka pēdējo divdesmit gadu laikā uz pusi samazinājies pasaules iedzīvotāju skaits, kuri cieš no nepilnvērtīga uztura, joprojām 805 miljoniem cilvēku nav iespējas iegūt labu pārtiku, informē ziņu aģentūra “AFP”. “Ļoti sāpīgi noskatīties, ka cīņu pret badu un nepilnvērtīgu uzturu aizēnojušas “tirgus prioritātes”, peļņas likšana pirmajā vietā un finanšu spekulācijas,” sacīja Francisks. “Mēs nelūdzam labdarību, mēs lūdzam cieņu!”

“Otrs lielākais izaicinājumus, ar kuru mēs sastopamies, ir solidaritātes trūkums. Mūsu sabiedrības raksturo pieaugošais individuālisms un sašķeltība, kas beidzas ar pieklajīgas dzīves atņemšanu vājākajiem,” prātoja Romas katoļu baznīcas pāvests.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Arī katoļu baznīcas gadsimtiem ilgusī alkatība, jeb tas ir dievam tīkams darbs?

  2. Pilnigi piekritu, alkatiba iznicinas pasauli,cilveki ir noverusies cilveciskam vertibam,galvenais motivs un stumuls ir dzina pec naudas un varas ar jebkuriem lidzekliem to panakot.
    Cilvece ir noversusies no Dieva,vinus nekas vairs nebiede,aizvien vakar nostajas uz iznicibas cela.

Draugiem Facebook Twitter Google+