×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Pāvests: Bērnus drīkst sist, bet ne pa seju (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Romas pāvesta Franciska izteikums, ka bērnus drīkst fiziski sodīt, šodien radījis pretrunīgas izjūtas ticīgajos, ziņo CNN.

Šo paziņojumu pāvests izteicis tradicionālās uzstāšanās laikā Sv. Pētera laukumā, runājot par laba tēva nepieciešamību ģimenē.

“Reiz es dzirdēju, kā ģimenes tēvs kāzās stāsta: “Reizēm man nākas uzšaut bērnam, taču nekad ne pa seju.” Cik jauki, es nodomāju, viņam ir pašcieņa,” sacījis pāvests.

Bērna nepazemošana, viņu sodot, šķiet esam galvenais pāvesta attaisnojums bērna iepēršanai, gluži tāpat kā piedošana pēc soda.

“Labs tēvs zina, kā gaidīt, unj zina, kā piedot, – no savas sirds dziļumiem. Protams, viņš var disciplinēt bērnus ar savu stingro roku: viņš nav vājš, nav piekāpīgs, nav sentimentāls,” norādījis katoļu baznīcas galva.

Ticīgo vidū Franciska vārdi esot izsaukuši pretrunīgu reakciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mani tēvs pēdējo reizi nopēra 15.gadu vecumā par to ka vēlu pārnācu no baznīcas.Vai viņš rīkojās pareizi/

 2. Mani vecāki mani bērnībā ne sita, ne nopēra, bet ar vārdiem vien spēja panākt to, ka, beidzot pamatskolu manā raksturojumā bija rakstīts: bikls, bez pašiniciatīvas. Var jau visādi. Galvenais nepārsālīt! Taču, no otras puses, iedot bērnam apziņu, ka jebkurš slikts darbs netiks sodīts, dari, ko gribi, arī nav prāta darbs.

 3. Reizēm pēriens ir derīgs arī bērnība – žēl, ka politiķus neper par blēdībām…

 4. Un ja vinsh taa neteiktu, vinsh nebutu paavests, jo pats Dievs Biibelee par to runaa.
  Vai tu neuzsit beebim pa nagiem, ka shis baaz pirkstus kontaktos? Vai beebis saprot tavu izrunaashanos?
  Taapat arii dziives sitieni mums daudz ko iemaaca. Beerns iemaacas, ka katrai riiciibai ir sekas. Paziistu loti daudz beernus, kuru vecaaki auddzina tikai izrunaajoties. Uzvediiba no taa nemainaas.

 5. Diez vai vinsh teica sist?! Apshaubu tulkotaajus. Peeriens ir kas cits

 6. Otrā Mozus grāmata 21:15 – Un, kas sit savu tēvu vai savu māti, tas sodāms ar nāvi.
  Trešā Mozus grāmata 20:9 – Ikvienam cilvēkam, kas savu tēvu vai savu māti nolād, tam ir mirtin jāmirst, jo viņš savu tēvu vai savu māti ir nolādējis; viņa asinis lai paliek uz viņa.
  Mateja 15:4 – Dievs taču ir teicis: ”Godā tēvu un māti!” un: ”Tam, kas runā ļaunu* par tēvu un māti, katrā ziņā jāmirst.”
  Piektā Mozus grāmata 21:18-21 – Ja kādam vīram ir spītīgs un nepaklausīgs dēls, kas neklausa ne sava tēva, ne savas mātes balsij un tie viņu ir pārmācījuši, un viņš tomēr tiem neklausa,tad viņa tēvam un viņa mātei to būs sagrābt un novest pie savas pilsētas vecajiem un pie savas pilsētas vārtiem, un tie lai saka savas pilsētas vecajiem: šis ir mūsu spītīgais un nepaklausīgais dēls, viņš neklausa mūsu balsij, viņš ir rijējs un dzērājs. Tad visiem viņa pilsētas iemītniekiem tas ir jānomētā ar akmeņiem, ka viņš mirst. Tā tev jāiznīdē ļaunums no sava vidus, ka viss Israēls to dzird un bīstas. Un, ja kāds vīrs ir apgrēkojies, ka viņš ir pelnījis nāvi, un to nonāvē un pēc tam pakar pie koka,tad lai viņa miesas nepaliek pa nakti pie koka, bet aprakdams aproc tās tanī pašā dienā, jo pakārtais ir Dieva lāsts, un tu nedrīksti šo zemi padarīt nešķīstu, kuru Tas Kungs, tavs Dievs, tev dos par īpašumu.

 7. Kadam te pērienu vajag un tie noteikti nav bērni

 8. … kurš no mums bērnībā pa dupsi nav dabūjis – un vai neesam labi izauguši?! Tagad tik ucinājās un slavinājās līdz nejēgai, bet rezultāts ir tāds , kāds ir – fui!

 9. Romas Pāvesam ir taisnība, ja nepieciešams bērns ir jāsoda. Pazemot nedrīkst.Tikai baidos, ka bērnu disciplīnas groži ir tik vaļīgi atlaisti, pedagogijas un sabiedrības žokejiem ne tik ātri izdosies iebraukt visatļautībā augušos kumeļus.

 10. Slims cilvēks, nav ko teikt…

Draugiem Facebook Twitter Google+