Latvijā
Sabiedrība

Pāvests dāvanā no ebreju reliģiskās draudzes Šamir saņem gleznu0

Publicitātes foto.

Rīgas un Latvijas ebreju reliģiskā draudze “Šamir” uzdāvināja pāvestam Franciskam Svētā Asīzes Franciska portretu, kuru gleznojis rabīna padomnieks Vladimirs Rešetovs. Viņš pastāstīja, ka oriģināls ir kāda 13. gadsimta mākslinieka gleznotā Asīzes Franciska freska, kura atrodas benediktiešu klosterī Subiako pilsētā Itālijā.

Fotoattēlā nevar ieraudzīt, bet gleznas labajā pusē latīņu valodā rakstīts: “Vladimirs Resetovs pinxit. Riga.2018” , bet kreisajā pusē: “Origine est in Benedicti Abbatia, Subiaco, Italia”.

Pāvests to ar pateicību esot pieņēmis, pretī dāvinot rožu kroni.

“Pāvestu uzrunāju angļu valodā, viņš uzmanīgi klausījās, turēdams manas rokas. Lai varētu pasniegt dāvanu Svētās Ģimenes mājā Vecrīgā, kur kopā bijām vienpadsmit personas, šī iespēja pāvesta vizītes organizatoriem bija jāsaskaņo ar Vatikānu,” pastāstīja gleznas autors.

Saistītie raksti

Rešetovs gleznošanu ir apguvis pašmācības ceļā, viņš ir ilustrējis trīsdesmit grāmatas un viņam ir bijušas vairākas izstādes Rīgā, Talsos un Jūrmalā, kā arī Polijā, Varšavā un Vroclavā, bet 26. oktobrī tiks atklāta izstāde nelielajā šīs valsts pilsētiņā – Meroševā.

LA.lv