×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Pāvests Francisks aicina lūgties par viņu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Jaunais Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien, 17.martā, pirmo reizi skaitīja tradicionālo lūgšanu “Angelus” Vatikāna Svētā Pētera laukumā, kur tobrīd bija sapulcējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku. Baznīcas galva arī aicināja ticīgos lūgties par viņu.

“Paldies par jūsu laipno sagaidīšanu un par jūsu lūgšanām,” uzrunājot ticīgos no pāvesta dzīvokļa, kas atrodas samērā augstu virs laukuma, sacīja līdzšinējais Buenosairesas arhibīskaps. Virs ticīgo galvām Svētā Pētera laukumā plīvoja vairāki desmiti Argentīnas karogu.

Lūgšana “Angelus” tradicionāli bijis brīdis, kad pāvests izsakās par starptautiskajiem jautājumiem, tomēr tā vietā pirmais Latīņamerikas pāvests runāja par savām itāļu saknēm.

Francisks, kura vecāki cēlušies no Pjemontas – Itālijas ziemeļaustrumu reģiona – sacīja, ka “garīgo saišu dēļ ar šo zemi” izraudzījies sev vārdu, kāds bijis svētajam no Asīzes.

Vēl pirms lūgšanas pāvests svētdien novadīja misi nelielajā Vatikāna Svētās Annas dievnamā. Īsajā sprediķī viņš pievērsās žēlastības vēstij.

“Man, es to saku pazemībā, spēcīgākais vēstījums ir tā Kunga žēlastība,” sacīja pāvests. “Tas Kungs nekad nepagurst piedot.”

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs 13.marta vakarā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+