Pasaulē
Citur

Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu? Pāvests Francisks aizstāv “status quo”0

Foto – AFP/LETA

Pāvests Francisks trešdien aizstāvēja “status quo” attiecībā uz Jeruzalemi, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa plāniem atzīt šo pilsētu par Izraēlas galvaspilsētu.

“Es nevaru apklusināt manas dziļās bažas par situāciju, kas izveidojusies pēdējās dienās. Tajā pašā laikā es stingri aicinu ievērot pilsētas “status quo” atbilstoši attiecīgajām ANO rezolūcijām,” savā iknedēļas uzrunā paziņoja pāvests.

Franciska aicinājums seko dienu pēc viņa telefonsarunas ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu, pavēstīja Vatikāns, plašākas ziņas nesniedzot.

“Jeruzaleme ir unikāla pilsēta. Tā ir svēta ebrejiem, kristiešiem un musulmaņiem” norādīja Francisks, piebilstot, ka šajā pilsētā atrodas trīs lielo monoteisko reliģiju svētvietas.
Jeruzalemei ir īpaša nozīme miera labā, uzsvēra pāvests.

“Es lūdzu Dievu, lai šī identitāte tiek saglabāta Svētās zemes, Tuvo Austrumu un visas pasaules labā, un gudrība un apdomība gūst virsroku,” viņš piebilda.

Pāvests uzsvēra, ka “status quo” saglabāšana ir svarīga, “lai izvairītos no jauniem spriedzes elementiem jau tā nemierīgajā pasaulē, ko postījuši tik daudzi nežēlīgi konflikti”.

Kā paziņojusi Trampa administrācijas augsta amatpersona, prezidents trešdien atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, izbeidzot desmitiem gadus ilgušu piesardzīgu ASV politiku un ignorējot sabiedroto brīdinājumus Tuvajos Austrumos un pārējā pasaulē.

Amatpersona: Tramps atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, izbeidzot desmitiem gadus ilgušu piesardzīgu ASV politiku un ignorējot sabiedroto brīdinājumus Tuvajos Austrumos un pārējā pasaulē, paziņoja viņa administrācijas augsta amatpersona.

Tramps nāks klajā ar šādu paziņojumu no Baltā nama plkst.13 (plkst.20 pēc Latvijas laika), sacīja amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

“Viņš pateiks, ka Savienoto Valstu valdība atzīst to, ka Jeruzaleme ir Izraēlas galvaspilsēta,” sacīja augstā amatpersona.

“Viņš uzskata to par realitātes – gan vēsturiskās realitātes, gan mūsdienu realitātes – atzīšanu,” piebilda ziņu avots.

Tramps arī liks sākt plānot ASV vēstniecības Izraēlā pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi, tomēr viņš parakstīs dokumentu par to, ka vēstniecība pagaidām paliek Telavivā, un tā tur varētu palikt “gadiem” ilgi, sacīja amatpersona.

“Būs vajadzīgs laiks, lai atrastu vietu, apmierinātu drošības prasības, izstrādātu jaunas ēkas projektu, finansētu jaunu ēku un to uzceltu,” teica amatpersona.

Jau iepriekš ir izskanējuši pieņēmumi, ka Tramps varētu atlikt lēmumu par vēstniecības pārcelšanu, bet ka viņš vēl šonedēļ atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

LA.lv