×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Pāvests Francisks ieceļ svēto kārtā 800 itāļu mocekļus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks svētdien iecēlis svēto kārtā tā dēvētos Otranto mocekļus – aptuveni 800 itāļu kristiešus, kas nogalināti XV gadsimta nogalē, Osmaņu impērijas iebrukuma laikā, jo atteikušies pieņemt islāmu. Tā ir pirmā kanonizācija, ko jaunais pāvests veicis kopš stāšanās amatā.

Francisks, pirmais pāvests no Latīņamerikas, pasludinājis par svētajām arī divas sievietes, kas XX gadsimta pirmajā pusē darbojušās Kolumbijā un Meksikā, pašaizliedzīgi palīdzot slimniekiem un trūkumcietējiem.

Laura Montoja (1874-1949) jeb māte Laura dzīvojusi Kolumbijas indiāņu vidū, palīdzējusi viņiem un mācījusi viņus, vienlaikus izturoties ar cieņu pret indiāņu kultūru.

Savukārt Marija Gvadalupe Garsija Savala jeb māte Lupita dibinājusi reliģisku kongregāciju un pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad Meksikas valdība vajāja katoļus, savā slimnīcā slēpusi garīdzniekus, tai skaitā Gvadalaharas arhibīskapu.

Starp tūkstošiem svētceļnieku, kas svētdien bija ieradušies Sv.Pētera laukumā Vatikānā, bija simtiem kolumbiešu un meksikāņu.

Visu šo svēto kanonizāciju apstiprināja jau pašreizējā pāvesta priekšgājējs Benedikts XVI 11.februārī – tai pašā dienā, kad viņš paziņoja par savu atkāpšanos no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+