Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
1. novembris, 2016
Drukāt

Pāvests Francisks ierodas Zviedrijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks vakar ieradās Zviedrijā, lai piedalītos protestantu reformācijas piemiņas pasākumos. Francisks kopā ar luterāņu baznīcas līderiem, tostarp Pasaules Luterāņu Federācijas vadītāju, piedalīsies lūgšanās Lundas katedrālē. Pāvestu Malmes lidostā sagaidīja Zviedrijas premjerministrs Stefans Levēns. “Tas ir simboliski ļoti nozīmīgi,” runājot par divu baznīcu tuvināšanos, sacīja Levēns. Tiek uzskatīts, ka reformāciju ievadīja Mārtiņa Lutera 95 tēzes, kuras 1517. gada 31. oktobrī viņš pienagloja pie Vitenbergas Visu svēto baznīcas durvīm un kurās tika nosodīta katoļu baznīcas piekoptā indulgenču tirgošana. Tas noveda pie vardarbīgas šķelšanās kristīgajā pasaulē, kas citstarp izraisīja Trīsdesmitgadu karu, kurš bija viens no ilgākajiem un postošākajiem konfliktiem Eiropas vēsturē. Lai gan tradicionālisti katoļu baznīcā pārmet pāvestam pārlieku izdabāšanu luterāņiem, Francisks dialogu ar citām reliģijām pasludinājis par vienu no sava pontifikāta prioritātēm.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+