×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. augusts, 2013
Drukāt

Pāvests Francisks kopā ar Itālijas jauniešiem pozē “selfie” fotogrāfijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Romas pāvests Francisks atkal ir atkāpies no tradicionālā protokola un kopā ar Itālijas jauniešu grupu ir pozējis fotogrāfijā, ko ar viedtālruni uzņēmis kāds no fotogrāfijā redzamajiem jauniešiem.

Fotogrāfija sestdien izpelnījās plašsaziņas līdzekļu uzmanību pēc tam, kad viens no attēlā redzamajiem jauniešiem to ievietoja sociālās saziņas vietnē “Facebook” kā savu profila bildi.

Pāvesta fotogrāfija publiskota nedēļā, kad Oksfordas Universitātes prominentās angļu valodas vārdnīcas eksperti iekļāva “Oxford English Dictionary” jau labu laiku neformālajās sarunās izmantoto vārdu “selfie”, to izskaidrojot kā personas pašas ar viedtālruni uzņemtu savu fotoattēlu.

Jaunie ticīgie bija daļa no Itālijas ziemeļu grupas, kas trešdien Vatikānā tikās Romas katoļu baznīcas galvu. Viņi piegāja pie Franciska un pauda vēlmi kopā nofotografēties.

“Aiz tā visa nav nekāda mārketinga. Pāvestam acīmredzami patīk būt ar cilvēkiem, kā viņa priekštecim [Benediktam XVI] patika būt ar grāmatām,” sacīja laikraksta “Corriere della Sera” komentētājs Bepe Severņini.

76 gadus vecais pāvests, kas ir pirmais Vatikāna vadītājs no Latīņamerikas, jau vairākkārt ir atkāpies no Vatikāna tradīcijām kopš stāšanās amatā martā, tostarp regulāri pats atbild uz mobilā telefona zvaniem un piezvana cilvēkiem, kas raksta viņam vēstules.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+