×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Pāvests Francisks nenosoda gejus, bet gan “homoseksuāļu lobiju”

LETA/AFPLETA/AFP

Romas pāvests Francisks, kas tikko noslēdzis savu pirmo ārvalstu vizīti Brazīlijā, pirmdien paziņoja, ka viņš nenosoda homoseksuāļus, tomēr kā “nopietnu problēmu” nosodīja homoseksuāļu lobiju.

Tāpat Romas katoļu baznīcas galva atzina, ka sievietēm ir jādod lielāka loma baznīcā, tomēr viņš atteicās apsvērt sieviešu ordinācijas iespējas, paziņojot, ka šajā jautājumā “durvis ir slēgtas”.

Runājot par homoseksuāļiem, pāvests lidmašīnā atceļā uz Romu no Brazīlijas žurnālistiem sacīja, ka “problēma nav tādas orientācijas esamība, bet gan tās lobijs. Manuprāt, tā ir nopietnākā problēma”.

“Ja kāds ir homoseksuāls un meklē To Kungu ar labu gribu, kas gan es esmu, lai tiesātu?” viņš jautāja.

Franciskam žurnālisti uzdeva arī jautājumus par Batistu Riku, ko pāvests iecēla par skandālu māktās Vatikāna bankas  “Istituto per le Opere di Religione” (“Reliģijas darbu institūts”, IOR) vadītāju, lai gan ir aizdomas, ka viņam bijušas attiecības ar vīriešu dzimuma prostitūtām.

Pāvests atzina, ka deva rīkojumu veikt “nelielu izmeklēšanu, bet neko par viņu neatrada”.

“Es neesmu Vatikānā redzējis nevienu, kam uz identitātes kartes būtu homoseksuāļa reģistrācija. Mēs atzīstam, ka tādi pastāv,” nostāju pauda pāvests Francisks.

Tomēr “katoļu baznīcas katehisms skaidri nosaka, ka mums nevajag atstumt šos cilvēkus, bet gan viņi ir jāintegrē sabiedrībā”.

Uz jautājumu par viendzimuma laulībām un abortiem, pret kuriem baznīca iebilst, pāvests atbildēja īsi, sakot, ka “jūs lieliski zināt baznīcas pozīciju”.

Latīņamerikas katoļu vietne informēja, ka pāvests jūnijā ir atzinis, ka Vatikāna noslēgtajā administrācijā Romas kūrijā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+