×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Pāvests Francisks un patriarhs Kirils aicina atjaunot kristiešu vienotību (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils piektdien, 12.februārī, vēsturiskās tikšanās laikā Kubā aicināja atjaunot kristiešu vienotību un mudināja rīkoties, lai palīdzētu vardarbības apdraudētajiem kristiešiem Tuvajos Austrumos.

“Teju tūkstoš gadu katoļiem un pareizticīgajiem .bijusi liegta vienota lūgšana,” teikts abu baznīcu galvu parakstītajā deklarācijā. “Mūs sāpina vienotības zudums, kas ir cilvēka vājuma un grēka rezultāts.”

“Apzinoties daudzu šķēršļu esamību, mēs ceram, ka mūsu tikšanās var veicināt vienotības atkalatjaunošanos,” teiks deklarācijā.

Pāvesta un patriarha tikšanos veicināja vardarbība Tuvajos Austrumos, kur no ekstrēmistu vardarbības cieš kristiešu kopienas.

“Mēs aicinām starptautisko sabiedrību steidzami rīkoties, lai novērstu tālāku kristiešu padzīšanu no Tuvajiem Austrumiem,” teikts paziņojumā. “Daudzās valstīs Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā mūsu veselas mūsu brāļu un māsu ģimenes, ciemi un pilsētas tiek pilnībā iznīcinātas.”

Tā bija vēsturē pirmā abu lielo kristīgo baznīcu vadītāju tikšanās. Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā “iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām”.

Pāvests apmeklē Kubu pa ceļam uz Meksiku.

Vēsturiskā tikšanās tika gaidīta jau kopš 2014.gada, kad Francisks pauda gatavību tikties ar Kirilu jebkurā vietā, kur vien viņš vēlas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Žēl, ka nav runāts vienota, vairākuma valstīs, pieņemtā kalendāra ieviešanu. Tas arī atrisinātu problēmu Latvijā par pareizticīgo Ziemassvētkiem.

  2. Normālie pareizticīgie ir Konstantinopolē. Ar šiem ir sarežģītas attiecības jau 1000 gadu. Baidos ka tam Franciskam kas ar veselību sagājis grīstē. Savādāk nevar saprast viņa centienus spodrināt Putina tēlu. Grib būt gudrāks par visiem! Tas Pu pat abās tikšanas reizēs kavējies gandrīz stundu savā stilā, vienam mūkam pa purnu iegāzis.

Draugiem Facebook Twitter Google+