Latvijā
Sabiedrība

Pāvests Francisks uzraksta grāmatu par korupciju1

Nākamnedēļ, 14. februārī plkst.18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar pasākumu “Reformators – pāvests Francisks” atvērs korupcijas tēmai veltīto grāmatu “Pazemības ceļš”, informē grāmatas izdevēju “KALA Raksti” pārstāvji.

Grāmata sarakstīta laikā, kad pāvests Francisks vēl bija kardināls Horhe Mario Bergoljo un savā garīdznieka darbā sastapās ar dzīves realitātes izpausmēm tās visdažādākajās formās. Grāmatā “Pazemības ceļš” publicētas divas esejas – “Korupcija un grēks” un “Par sevis vainošanu”.

Pāvests, kas savos vārdos un darbos uzsver žēlsirdības, piedošanas un patiesas pazemības nozīmīgumu, pārsteidz mūsdienu pasauli, parādot, ka Evaņģēlija vēsts, iedzīvināta reālā darbībā, sniedz atbildes uz būtiskiem mūsu laikmeta izaicinājumiem. Tai skaitā arī uz korupcijas radīto netaisnību.

Grāmatā “Pazemības ceļš” pāvests raksta gan par korupcijas ietekmi uz visiem iesaistītajiem, gan par to, kā rast izeju, pieaugot tikumiskā drosmē un spēkā.

“Vai korumpēts cilvēks var tikt dziedināts? Francisks savā uzrunā Itālijas parlamentāriešiem deva pozitīvu atbildi. Lai tiktu dziedināts korumpēts cilvēks, ir “jāsarauj saites ar visiem slazdiem, ko veido šantāža, privilēģijas, norunas, ēnu ekonomika, kas ierobežo un pazemo iekšējo brīvību Dieva un cilvēku priekšā”. Baznīca to sauc par atgriešanos,” grāmatas ievadā norāda
teoloģijas zinātņu doktors Andris Marijas Jerumanis.

Pasākuma rīkotāji norāda, ka arvien reālāka kļūst iespēja, ka pāvests Francisks rudenī apmeklēs Baltijas valstis. Kas gan ir kardināls Horhe Mario Bergoljo ar Argentīnas itāļu emigrantu ģimenes saknēm? Kāds ir viņa nodoms, motīvs, tik bieži pārsteidzot pasauli ar saviem izteikumiem, rīcību un izvēlēm? Lai kaut daļēji gūtu atbildes uz šiem jautājumiem, visi interesanti aicināti uz sarunu “Reformators – pāvests Francisks”.

Sarunā piedalīsies filozofijas zinātņu doktore Skaidrīte Lasmane, priesteris Andris Kravalis, priesteris jezuīts Jānis Meļņikovs, publicists Arnis Šablovskis un citi. Noskaņu radīs mūziķis Haralds Sīmanis.

Ieeja bez maksas, aicināti visi interesenti.

LA.lv